Fotó: az.nl

EKL: Kerkez mesteri kiszolgálása után könnyű dolga volt a csapattársnak, Kalmár 483 nap után tért vissza - videó

Hiába nyert idegenben a Kleinheisler László fémjelezte Eszék, a visszavágón kiharcolta a továbbjutást a kazah ellenfél. Az AZ Alkmaarban Kerkez gólpasszt adott.
Nyikes Zoltán 2022. július 29., péntek 10:06
Fotó: az.nl
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. július 29., péntek 10:06

A Szalai Ádámot foglalkoztató FC Basel 1-1-es döntetlent játszott az északír Crusaders Belfast vendégeként, így bejutott a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójába. A magyar válogatott csapatkapitánya végig pályán volt, a 86. percben sárga lapot kapott. A Basel egy hete odahaza 2-0-ra nyert.

Ugyancsak harmadik körbe jutott a Dunaszerdahely, amely a feröeri Víkingurt búcsúztatta kettős győzelemmel. A szlovák együttes kapuját Veszelinov Dániel védte, a jobbszélső Szánthó Regő a szünetben állt be, Kalmár Zsolt hosszú sérülés - és 483 nap - után a 65. percben lépett pályára, míg Balogh Norbert a 82. percben kapott lehetőséget. Hahn János nem szerepelt a keretben. A vendégeknél a 20 éves középpályás, Turi Géza Dávid kezdőként 76 percet kapott.

Búcsúzott Kleinheisler László csapata, az NK Osijek: a horvát együttes a múlt heti, idegenbeli 2-1-es siker után odahaza meglepetésre 2-0-ra kikapott a kazah Kizilzsartól. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót. A KL-selejtező harmadik fordulójában a párharc első felvonását jövő csütörtökön, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik - írja az MTI.

A 18 éves Milos Kerkez az AZ kezdőcsapatában kapott helyet a Tuzla City elleni visszavágón. A magyar utánpótlás-válogatott szélső végig a pályán volt, a 81. percben pedig a baloldalról érkező beadását követően alakult ki a 4-0-s végeredmény. Az Alkmaar 5-0-s összesítéssel jutott tovább.

A magyar vonatkozású EKL-eredmények

Crusaders Belfast (északír)-FC Basel (svájci) 1-1 (0-1)
Továbbjutott: a Basel (3-1-es összesítéssel)

Dunaszerdahely (szlovákiai)-Víkingur (feröeri) 2-0 (2-0)
Tj.: a DAC kettős győzelemmel (4-0)

NK Osijek (horvát)-FC Kizilzsar (kazah) 0-2 (0-0)
Tj.: a Kizilzsar (3-2)

Tuzla City (bosnyák)-AZ Alkmaar (holland) 0-4 (0-1)
Tj.: az Alkmaar kettős győzelemmel (5-0)

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Sepsi OSK (romániai) 2-0 (0-0, 2-0, 2-0) - 11-esekkel: 2-4
Tj.: a Sepsi OSK (3-3, tizenegyesekkel)

Kerkez asszisztja

Hornyák: "Nem tudom, hogy ez a teljesítmény elég lehet-e a Fradi ellen", Boris: "A fő célunk az volt, hogy továbbjussunk" - EKL-értékelések
Így értékelték az Európa Konferencia Liga-selejtező második fordulójának visszavágóit az NB I-es csapatok vezetőedzői.

Paksi FC
Böde Dániel
Még egy évet biztosan játszik Pakson Böde Dániel, akivel megállapodtak a hosszabbításról.
Haladás
Aleksandar Jovic
Újabb edzőváltás az NB II-ben: négy nyeretlen meccs után mondott le a Haladást irányító Aleksandar Jovic.