Fotó: molfehervarfc.hu

EKL: 3 gól, 4 kapufa a Vidi meccsén - a Fehérvár kikapott, de továbbjutott Azerbajdzsánban

Zivzivadze betalált, a Vidi kikapott, de 5-3-mal így is továbbjutott.
Budai László 2022. július 28., csütörtök 19:53
Szerző: Budai László 2022. július 28., csütörtök 19:53

A Fehérvár 4-1-es előnnyel utazott Azerbajdzsánba, a Gabala elleni EKL-selejtezős visszavágóra.

Az 5. percben Santos vette célba a kaput 13 méterről, jobbról, de a labda jócskán elsuhant a jobb kapufa mellett. A másik oldalon Stopira fejelt mellé egy beívelt szabadrúgás után.

A 15. percben nagy helyzetet úszott meg a Vidi: Serafimov tette haza röviden a labdát, amelyre Santos csapott le, és ziccerben lőtt is, de a jól kijövő Kovács D. jól zárta a szöget, és hatalmasat védett. Az ellentámadásból pedig kis híján a fehérváriak szereztek gólt, ám Dárdai baloldali beadását Bumba néhány centivel mellé csúsztatta.

Nem sokkal később ismét Bumba lőhetett volna gólt, de 17 méterről egy kevéssel a jobb sarok mellé tekert.

A 31. percben nagyon közel volt a gólhoz a Vidi: Bumba baloldali szöglete csúszott meg középen, a hosszún Serafimov érkezett, aki közelről a felső lécet találta el.

Hamar megbosszulta magát a kihagyott helyzet: a 34. percben Santos passzolt Muradovhoz, aki kapura fordult, és 17-ről kilőtte a bal alsót.

A félidő hajrájában egyenlíthetett volna a Vidi, de Bumba kiharcolt 11-esét Nego fölé lőtte. Ami azonban nem ment 11 méterről, ment kicsit távolabb a Vidinek, Zivzivadze 17 méterről lőtte ki a bal alsót a 44. percben, ezzel egyenlített a mérkőzésen.

Ruan juttathatta volna újra előnyhöz az azerieket, de 16 méteres lapos lövését a bal kapufára tolta Kovács. A Vidi Dárdai pattogós lövésével próbálkozott, de Agayev magabiztosan fogta a labdát.

Kovácsnak is védenie kellett újra, ő Alimi veszélyes szabadrúgását tolta a léc fölé. Aztán a Vidi is eljutott kapufáig, Fiola kísérlete után kellettek volna csak centik a fehérvári találathoz.

A 70. percben pedig Muradov meglőtte a meccs negyedik kapufáját is, 18 méteres szabadrúgása jött ki a felső lécről.

Santos pár perccel később már jobban célzott, a saját térfeléről indulva lépett ki, a fehérvári védők utolérték ugyan, de szerelni nem tudták, így a támadó a bal sarokba gurított.

A Fehérvár ugyan 2-1-es vereséget szenvedett, de így is magabiztos, 5-3-as összesítéssel jutott tovább a következő körbe, ahol a Petrocub Hincesti (moldáv) csapata következik.

Európa Konferencia Liga, 2. kör, 2. mérkőzés

Gabala-MOL Fehérvár 2-1 (Muradov 34., Santos 73., ill. Zivzivadze 44.) - összesítésben: 3-5

Gabala: Agayev - Qirtimov, Alimi, Ruan, Isayev - Mammadov, Abu Akal - Hani, Muradov, Santos - Schorr Utzig. (cserék: Assimba, Sultanov, Ahmadov, Iskandarov, Bakhshali, Rustamli, Mursalov, Alasgarov, Damadayev)

MOL Fehérvár: Kovács D. - Nego, Serafimov, Stopira, Shabanov, Heister - Bumba (Bamgboye, 63.), Fiola, Makarenko, Dárdai (Petrjak, 63.) - Zivzivadze (Kodro, 63.). (cserék: Rockov, Pokorny, Petrjak, Kodro, Rúben Pinto, Lüftner, Kojnok, Hangya, Bamgboye)