Dzsudzsák góllal, Szoboszlai gólpasszal, Orbánék kupaezüsttel zártak - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. május 27., hétfő 9:20
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 27., hétfő 9:20

Németország

Gulácsi Péterrel a kapujában és Willi Orbánnal a védelmében lépett pályára az RB Leipzig a Bayern München elleni Német Kupa-döntőn. A bajnoki aranyérmét a múlt hétvégén már bebiztosító bajor sztárcsapat Lewandowski góljával szerzett vezetést az első játékrészben, majd a második félidőben – Orbán 70. perces lecserélése után – Coman és Lewandowski második találatával bebiztosította sikerét a fináléban.

Anglia

"Európa egyik legnagyobb tehetsége" - az angol sztárcsapat bemutatta az U17-es válogatott egyik hősét
A West Ham United klubhonlapja bejelentette a világ topcsapatai által is csábított Hegyi Krisztián érkezését. A magyar kapust elismerő szavakkal illette a korábban többek között a Real Madridnál és a Chelsea-nél is dolgozó szaktekintély.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna 3-2-re legyőzte utolsó bajnokiján az ezüstérmes Napolit és végül a 10. helyen zárt a Serie A-ban. A magyar válogatott középpályás végig a kispadon ült.

Schäfer András is a Genoa kispadján ült a Fiorentina elleni 0-0-s idényzárón. Csapata bentmaradt végül az élvonalban, jobb gólkülönbséggel előzte meg az Empolit.

Svájc

Vécsei Bálint és Kecskés Ákos csapata, a Lugano a harmadik helyen végzett a bajnokságban és indulhat az Európa Ligában. Az alapembernek számító Vécsei a 74. percig volt a pályán a Grasshoppers ellen (3-3), Kecskés viszont nem állt be a kispadról. A Lugano négyes(!) holtversenyben végzett az élen, hozzájuk hasonlóan a Thun, a Luzern és St Gallen is 46-46 ponttal zárt, de Vécseiék végeztek elől az összevetésben.

Ausztria

Az osztrák aranyérmes és már biztos BL-csoportkörös Red Bull Salzburg Szoboszlai Dominikkal a kezdőcsapatban lépett pályára utolsó bajnokiján, amelyet 7–0-ra nyert meg a St. Pölten ellen. Szoboszlai a 73. percig volt pályán, lecserélése előtt pár perccel ő adta a gólpasszt Hannes Wolf találatához, amely 5-0-ra alakította az állást. A 18 éves magyar középpályás így összességében 16 bajnokin lépett pályára a Salzburg első csapatában az idényben, és három gól mellett három gólpasszal zárt.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag az Altach elleni idegenbeli bajnokin (1-2).

Szlovákia

Szezonbeli utolsó mérkőzésén a Nagymihály együttesét fogadta a szlovák bajnoki ezüstérmes DAC. A dunaszerdahelyi MOL Arénában, 10 294 néző előtt lejátszott mérkőzésen a csallóközi gárda 5-0-ra győzött, kezdőjében három magyar játékossal, Kalmár Zsolttal, Vida Mátéval és Vida Kristopherrel (utóbbi az ötödik hazai gólnál gólpasszt adott) , akiket egyaránt az utolsó öt percen belül cserélt le Peter Hyballa vezetőedző. A kiütéses hazai sikert hozó meccsel története legsikeresebb idényét zárta le a DAC, hiszen korábban még sosem végzett a tabella második helyén. Az ezüstérmeket a kezdés előtt adták át a szlovák szövetség képviselői, a csapat pedig nyáron az Európa Liga selejtezőiben lesz érdekelt.

A szlovák élvonal utolsó fordulójában Holman Dávidot a kezdőcsapatba jelölte a bajnok Slovan Bratislava vezetőedzője a Sered elleni hazai összecsapáson (3-1). Holman végig a pályán is volt, a gárda másik magyarja, Guzmics Richárd az 51. percben lépett pályára.

Szlovákia: Magyar válogatott és DAC-játékosok az idény csapatában - fotó
Két DAC-védő, és Kalmár Zsolt is bekerült az év csapatába Szlovákiában a Dunaszerdahely történelmi idénye után.

Ukrajna

Kádár Tamás sérülése miatt (már itthon gyógyul a védő) nem játszott csapatában, a második helyen végző  (egy forduló van még hátra a felsőházi rájátszásból) Dinamo Kijevben, amely 2-1-re legyőzte az FK Lviv gárdáját.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte horvát élvonalbeli  NK Osijek 3-1-re verte az Inter Zapresic csapatát, ezzel bronzérmes lett és indulhat az Európa Ligában. A magyar középpályás a 74. percig volt a pályán.

Gyurcsó Ádám végigjátszotta a Hajduk Split örökrangadóját a Dinamo Zagreb otthonában. Csapata 3-1-re kapott ki a bajnoktól.

Kazahsztán

Az Irtis Pavlodar 1-0-ra legyőzte az Atirau csapatát. Hidi Patrik kezdőként lépett pályára a hazaiaknál, a 74. percben cserélték le.

Eppel Mártont a 69. percben cserélték be a Kajrat Almatinál, amely 2-1-re verte idegenben a Sahtyor Karagandit - a magyar csatár a 92. percben sárga lapot kapott.

USA

A Chicago Fire (Nikolics Nemanja csapata) és a D. C. United (Stieber Zoltán együttese) is 1–1-es döntetlent játszott az észak-amerikai profi ligában (MLS) szombaton. Nikolics a 78., Stieber a 70. percben állt be csereként.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból lőtt gólt bő másfél hónap után az Arab Emírségek élvonalában: az Al Ittihad Kalba magyar válogatott szélsője az Al Wasl ellen talált be a 30. percben. Többször is vissza kellett játszani a jelenetet, hogy kiderüljön, a kapus már csak a gólvonalon túlról mentett Dzsudzsák lövésénél. A mérkőzés 1-1-s döntetlennel ért véget, Dzsudzsák csapata a 11. helyen zárta a bajnokságot.

Hongkong

Magyar idő szerint szombat délelőtt 10 órakor vette kezdetét Hongkongban az FA-kupa-döntő, aminek magyar résztvevője is volt, hiszen a Vadócz Krisztián fémjelezte Kitchee és a Southern District nézett farkasszemet egymással. A 34 éves középpályás a kezdőcsapatban kapott helyet, a végletekig kiélezett mérkőzésen pedig győzelmet ünnepelhetett együttesével, miután a 85. percben Lucas, majd a 97. percben Azevedo Pereira is betalált, így 2-0-ra nyert a Kitchee, amely zsinórban harmadszor hódította el az FA-kupát.

A 42-szeres magyar válogatott labdarúgó csapata kiemeltként a negyeddöntőben csatlakozott a sorozathoz, ahol a Lee Man Warriors ellen aratott 6-0-s győzelem, és a Dreams elleni 2-1-es siker kellett a döntőbe jutáshoz. Vadócz tevékeny részt vállalt a kupagyőzelemben, hiszen az összes mérkőzésen a kezdőcsapat tagjaként jutott szóhoz.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályban a második helyen álló Busan I'Park FC hétfőn lép majd pályára.