Szoboszlai-gól a BL-ben is, a csoportkör küszöbében a csapata - videó, eredmények

Szoboszlai Dominik 11-esből szerzett góllal járult hozzá csapata, a Red Bull Salzburg 2-1-es izraeli sikeréhez a Bajnokok Ligája playoff-körében.
Dudás Gábor 2020. szeptember 22., kedd 22:57
Szerző: Dudás Gábor 2020. szeptember 22., kedd 22:57

Szoboszlai Dominik ezúttal is kezdőként lépett pályára a Salzburgban, amely azonban már a 9. percben hátrányba került a Maccabi Tel-Aviv otthonában. Az osztrák bajnok a második félidőben azonban a magyar válogatott középpályás 11-esből szerzett góljával egyenlített a 49. percben, sőt, a légiós a második, már vezető találatban is benne volt alig nyolc perccel később egy szép indítással.

A vendégek fordítása után az izraeliek nagy erőket mozgosítottak, de gólt már nem tudtak szerezni, sőt, a végén még a vendégcsapat lőtt kapufát (ahogy korábban a házigazda is). Szoboszlai egy sárga lapot követően, a 87. percben jött le a pályáról. Folytatás egy hét múlva, már Ausztriában.

Bajnokok Ligája, playoff, kedd:

Maccabi Tel-Aviv - Red Bull Salzburg 1-2 (Biton 9., ill. Szoboszlai 49. - 11-esből, Okugawa 57.)

Krasznodar - PAOK 2-1 (Claesson 39. - 11-esből, Cabella 70., ill. Pelkasz 32.)

Slavia Praha - Midtjylland 0-0