Robben: "Ha elmondanám, amit gondolok…", Conte: "6-0 is lehet a visszavágó, ha..." - BL-visszhangok

A Chelsea menedzsere okosan akar játszani a visszavágón, a Bayern holland klasszisa nagyon csalódott volt, amiért nem kezdhetett a BL-meccsen. Így látták a főszereplők a keddi BL-történéseket.
Budai László 2018. február 21., szerda 9:05
Szerző: Budai László 2018. február 21., szerda 9:05

Egy kiütés (Bayern-Besiktas 5-0), valamint egy izgalmas találkozó (Chelsea-Barcelona 1-1): ez a keddi BL-nap összegzése. A németek már továbbjutónak érezhetik magukat, igaz, a találkozón csak csereként beállt Arjen Robbent ez sem vigasztalta. A holland mellőzöttnek érezte magát. A Chelsea-nél Antonio Conte majdnem hibátlan találkozóról beszél, míg Lionel Messi fontos gátat tört át. Nyilatkozatok és érdekességek a keddi BL-napról.

Bayern-Besiktas 5-0

Jupp Heynckes (Bayern, vezetőedző): - Idegesek voltunk az elején, de a korai kiállítás és a szünet előtti gól kulcsmomentum volt. A Besiktasnak sokkal többet kellett futnia, mivel emberhátrányban volt. Nyugodtabban és gördülékenyebben játszhattunk, ami igen kemény az ellenfeleink számára.

Senol Günes (Besiktas, vezetőedző): - Az ellenfelünk ma jobban játszott. Sokkal jobban akartunk teljesíteni, de miután 15 percet követően emberhátrányba kerültünk, már csak szenvedtünk. A Bayern a lehető legtöbbet kihozta a második félidőből, nekünk nem volt meg a lendületünk támadásban. Megpróbáltuk hátul zárni a réseket, de nem sikerült.

Ennél többet nem tudtunk tenni ma. A piros lap megtörte az ellenállásunkat, láthattuk a klassziskülönbséget.

Arjen Robben (Bayern, játékos):

Ha most elmondanám, hogy mit érzek vagy gondolok, akkor holnap már az elnökkel vagy a sportigazgatóval kellene beszélnem. Nem tudom, az hová vezetne. Jobb, ha most nem mondok semmit.

Chelsea-Barcelona 1-1

Antonio Conte (Chelsea, menedzser): - Nagyon közel voltunk hozzá, hogy tökéletes meccset játszunk. Megfizettünk azért az egy hibáért, amit elkövettünk, de ha Messi, Iniesta vagy Suárez ellen játszol, akkor ez egyértelmű. Sajnálom, hogy csalódottnak kell lennünk az eredménnyel. Willian kétszer is eltalálta a kapufát, és egy ilyen meccs után kellő önbizalmat kell kapnunk ahhoz, hogy bízzunk benne: a visszavágón kiharcolhatjuk a továbbjutást. Persze reálisnak kell lennünk, a továbbjutás nem lesz könnyű feladat.

Őrült, aki egy teljesen nyitott, csapkodó meccset akarna a Barca elleni visszavágón játszani. Ebben az esetben nem 1-0-ra vagy 2-0-ra, hanem akár 5-0-ra, 6-0-ra is kikaphatsz. Muszáj intelligensen játszani.

Ernesto Valverde (Barcelona, vezetőedző): - Örülök, mert ez a Stamford Bridge volt, és nem a Camp Nou. Két különböző stílus ütközete volt ma. Mi a labdabirtoklásra törekedtünk, ők kontrából akartak meglepni minket. Sajnos a pálya utolsó harmadában nem sikerült befejeznünk az akciónkat, túl forgalmas volt az a terület. Öt védővel álltak fel, de ha erre mi öt csatárral válaszoltunk volna, azzal csak nekik alakítottunk volna ki helyzeteket. Az idegenbeli gól nagyon fontos volt, így ellenfelünk nem tudja védeni majd az eredményt a visszavágón.

Messi-statisztika

Kilenc meccs és összesen 730 percnyi játékidő kellett ahhoz, hogy Lionel Messi gólt szerezzen a Chelsea-nek. Egyetlen más csapat sem volt képes arra, hogy ennyi ideig megállítsa az argentint. A Villarrealnak volt még egy 594 perces szériája.

Messinek Courtois ellen is volt egy hétmeccses gólnélküli sorozata. Legutóbb 2012 decemberében lőtt gólt neki, a kapus akkor még az Atléticóban védett.