A Real komolyat fordított a szuperrangadón, a Pool gyakorlatilag továbbjutott - videó

A Real-PSG mérkőzés sokáig döntetlenre állt, a madridiak mégis kétgólos előnyből várhatják a visszavágót. A Liverpool az első meccsen lerendezte a Portót.
Budai László 2018. február 14., szerda 22:37
Szerző: Budai László 2018. február 14., szerda 22:37

Az első félidő viszonylag eseménytelenül telt a BL nyolcaddöntőinek szuperrangadóján, igaz, C. Ronaldónak ziccere is volt, de a remekül kijövő Areola nagyot védett. Ezután a párizsiak kerültek nagy helyzetbe, és Rabiot léc alá lőtt góljával meg is szerezték a vezetést. A Real azonban még a szünet előtt egyenlített, miután Ronaldo egy jogosan megítélt 11-est a jobb sarokba lőtt (1-1).

A második félidő elején a PSG volt közelebb a második találathoz: előbb Mbappé lapos lövését fogta nagy bravúrral Navas, majd Rabiot bombáját blokkolta Ramos vállal/felkarral. A hátralévő időben a Real is többször eljutott a franciák kapujáig, de komoly ziccert nem tudott kialakítani. Mégis sikerült megnyernie a meccset: Asensio középre adása után Areola Ronaldo combjára ütötte a labdát, amely onnan a kapuba pattant (2-1). Két percre rá pedig Marcelo lövésébe is csak belekapni tudott a párizsiak kapusa, de a labda a kapuban kötött ki. Így bár sokáig a PSG lehetett nyugodtabb, a Real kétgólos előnyből várhatja a visszavágót (3-1).

Real Madrid-PSG 3-1 (Ronaldo 45. - 11-esből, 83., Marcelo 88., ill. Rabiot 33.)

Hamar nagyot lépett a továbbjutás felé a Liverpool a Porto ellen: előbb Mané lövése csorgott be, majd Milner kísérlete után Salah varázsolta be a labdát a kapuba. A hazai pályán lévő portugáloknak olyan bravúrra lett volna szükségük, mint amilyet kedden a Tottenham mutatott be a Juventus ellen.

Ez azonban nem jött össze, sőt, a második félidő elején a Pool újra eredményes volt: Sá kapus Firmino lövését még kiszedte, de Mané a kipattanót belőtte (0-3). Majd Milner kiosztott egy újabb gólpasszt, ezúttal Firminónak, aki 12 méterről lőtt a kapuba (0-4). Mané ráadásul az utolsó percekben mesterhármassá növelte góljai számát - az angolok tehát kiütötték a Portót, és szinte biztosan továbbjutottak.

Porto-Liverpool 0-5 (Mané 26., 53., 85., Salah 29., Firmino 70.)

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját? Nyerj itt!

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.