A Real játékosai sokkal többet keresnek, mint a Barcelonaé - lista

A Swiss Ramble nevű statisztikákkal foglalkozó oldal összeállításából kiderült, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében érdekelt csapatok mennyit költöttek a játékosaik bérezésére a 2016/2017-es szezonban.
Privacsek András 2018. március 29., csütörtök 18:45
A Swiss Ramble nevű statisztikákkal foglalkozó oldal összeállításából kiderült, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében érdekelt csapatok mennyit költöttek a játékosaik bérezésére a 2016/2017-es szezonban.
Szerző: Privacsek András 2018. március 29., csütörtök 18:45
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Valószínűleg az senkinek sem okoz meglepetést, hogy a lista első, és második helyén a két spanyol sztár klub található. A mezőnyt toronymagasan a Real Madrid vezeti. A királyi gárda az elmúlt idényben összesen 324 millió fontot költött a játékosok kifizetésére. A Real mögött a Barcelona (292 millió font), Manchester City (244 millió font), Bayern München (228 millió font), Juventus (225 millió font), Liverpool (208 millió font), AS Roma (125 millió font) Sevilla (86 millió font) sorrend alakult ki.

Egészen a hetedik helyezett AS Romáig nagyjából egyenesen arányosan csökken a bérezés. Az első hat, és az utolsó két pozíció között viszont egy komolyabb szakadék figyelhető meg. Ez is remekül érzékelteti, hogy a legjobb nyolcba kerüléssel nagy bravúrt hajtottak végre rómaiak, valamint a sevillaiak is. A Real Madrid közel a négyszeresét fizeti ki a játékosainak, mint az utolsó helyezett Sevilla.

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
Dorog
Vasastól igazoltak
A Dorog saját nevelésű középpályása, Faragó Bálint hét év után visszatért, miután a Vasastól távozik a 22 éves labdarúgó.
DVSC
Petíció indult
A DVSC szurkolói petíciót indítottak annak érdekében, hogy Amos Youga visszatérjen szeretett csapatukhoz.
Tovább az összes átigazoláshoz