BL: Messi triplával üdvözölte volt edzőjét - eredmények, videók

Egy-egy piros lap és kényszerű cserék a nap BL-rangadóján, az Arsenal mészárolt.
Csakfoci Admin 2016. október 19., szerda 20:48
Szerző: Csakfoci Admin 2016. október 19., szerda 20:48

A Bajnokok Ligája 3. fordulójának legpikánsabb mérkőzése kétségkívül a Barcelona - Manchester City találkozó volt egyrészt a csapatok erejéből adódóan, másrészt, mert Pep Guardiola legnagyobb edzői sikerei helyszínére tért vissza meccselni. Sok köszönetet nem kapott: bár a katalánoktól Albát és Pique-t is le kellett cserélni az első félidőben sérülés miatt, Messi a 17. percben megszerezte a vezetést. A Manchester City védelme szó szerint leblokkolt az esetnél.

Az 53. percben Claudio Bravo mondhatta el magáról ugyanezt: előbb eladott egy hazagurítást, majd kézzel védett, csakhogy a 16-oson kívül: egyből piros, jogosan. Messi még lőtt kettőt, majd a 73. percben Mathieu is a kiállítás sorsára jutott.

A 86. percben Messi egy büntetőt is kiharcolt, amelyet Neymar végzett el és hagyott ki, de pár perc múlva akcióból már nem hibázott.

EREDMÉNYEK:

A-csoport:

PSG - Basel 3-0 (Di Maria 40., Lucas 62., Cavani 90+3)

Arsenal - Ludogorets 6-0 (Sanchez 12., Walcott 42., Chamberlain 46., Özil 56., 83., 87.)

B-csoport:

Napoli - Besiktas 2-3 (Mertens 30., Gabbiadini 69. - 11-esből, ill. Correira 12., Aboubakar 38., 86.)

Dinamo Kijev - Benfica 0-2 (Salvio 9. - 11-esből, Cervi 55.)

C-csoport:

Barcelona - Manchester City 4-0 (Messi 17., 61., 69., Neymar 89.)

Celtic - Mönchengladbach 0-2 (Stindl 57., Hahn 77.)

D-csoport:

Bayern München - PSV 4-1 (T. Müller 13., Kimmich 21., Lewandowski 59., Robben 84., ill Narsingh 41.)

FK Rosztov - Atletico Madrid 0-1 (Carrasco 62.)