Megcsinálták: CR-triplával fordított a Juventus, BL-mészárlás Manchesterben - videók

Megcsinálta a Juventus, amire azért kevesen gondoltak a madridi 0-2 után: Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3-0-ra győzött a torinói gárda a hazai visszavágón, így az olasz csapat lesz ott a BL negyeddöntőjében. És a Manchester City is, amely 7-0-ra legázolta a német Schalkét.
Dudás Gábor 2019. március 12., kedd 22:54
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 12., kedd 22:54

A Juventus védője, Giorgio Chiellini már a 4. percben bevette az Atlético Madrid kapuját a torinói BL-visszavágón, de Björn Kuipers holland játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást, mivel szerinte a gól előtt Cristiano Ronaldo szabálytalanul támadta a vendégek szlovén kapusát, Jan Oblakot.

A portugál később "javított", sőt, két remek fejesével 2-0-s előnybe kerültek a torinóiak a 48. percre, ezzel ledolgozták Madridban összeszedett hátrányukat. A második találatnál a gólvonal-technológia is Kuipers segítéségére sietett, a bíró karján lévő szerkezet jelezte, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon, mielőtt Oblak kiütötte volna azt.

A csereként beállt 18 éves Juve-csatár, Kean akár már a rendes játékidőben eldönthette volna a továbbjutást, de a 82. percben, nagy helyzetben a bal alsó mellé lőtt. Egy másik csere, méghozzá az Atléticóé azonban összehozta csapata végzetét nem sokkal később. Az argentin Correa akasztotta a 16-oson belül Bernardeschit, a megítélt 11-est pedig Ronaldo a jobb sarokba vágta, eldöntve a mérkőzést és azt is, hogy a Juve 0-2-ről is továbbjutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában.

A másik mérkőzésen az idegenben is győzelmet arató (3-2) Manchester City kiütéses sikerrel "takarította el útjából" a német Schalkét, a Gelsenkirchenben is betaláló Agüero-Sané-Sterling trió szállította ezúttal is az első négy gólt a végül 7-0-s(!) találkozón. A németek tíz gólt kapva búcsúztak a sorozattól.

BL-nyolcaddöntők, kedd:

Juventus – Atlético Madrid 3-0 (C. Ronaldo 27., 48., 86. - a harmadikat 11-esből) – továbbjutott: Juventus (3-2)

Manchester City – Schalke 7-0 (Agüero 35., 38. - az elsőt 11-esből, Sané 43., Sterling 57., B. Silva 71., Foden 78., G. Jesus 84.) – továbbjutott: Manchester City (10-2)