Különös sztori a Vidi-meccs bírójáról: egyszer 84 perc után lefújt egy bajnokit

Nagyon furcsa helyzetbe keveredett az a svéd játékvezető, aki a szerda esti, Ludogorec-Mol Vidi FC BL-mérkőzést dirigálja.
Csakfoci Admin 2018. július 25., szerda 15:08
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 25., szerda 15:08

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a hét elején elkészítette a játékvezető küldést az e heti Bajnokok Ligája és az Európa Liga-selejtezőire. A szerda este 19:00 órakor kezdődő Ludogorec-MOL Vidi FC BL-selejtezőt a svéd Bojan Pandžić vezeti.

A 36 éves bíró hazájában, Svédországban aktív szerepet tölt be a játékvezetésben: a bajnokságban eddig lejátszott 14 forduló alatt 10 mérkőzésen fújta a sípot, valamint a nemzetközi porondon az egy héttel ezelőtti Gandzasar-Lech Poznan (2-1) EL-selejtezőn működött közre, mint tartalék játékvezető.

Bojan Pandžić játékvezetői múltját böngészve egy felettébb érdekes történetre bukkantunk.

Két évvel ezelőtt, 2016 májusában a Norrporten Arenában megrendezett Sundsvall-Falkenbergs (2-1) bajnokin hat perccel előbb lefújta a mérkőzést.

Az akkor 34 éves Pandžić három percet akart hosszabbítani, ezt az óráján is beállította, ám valamit elállíthatott, ez a három perces plusz ugyanis eltűnt onnan. Ez zavarta meg olyannyira, hogy hat perccel a meccs vége előtt lefújta a találkozót.

Erre nincs igazán jó magyarázatom. Az órám 47 vagy 48 percnél állt, három percet hosszabbítottam. Az órámon azonban ez a három perc valamiért eltűnt. Ilyen még sohasem történt velem. Gyorsan egyeztettem a negyedik játékvezetővel és az asszisztensekkel, úgyhogy újraindítottuk a mérkőzést – mondta akkor az Aftonbladetnek Pandžić és viccesen hozzátette.

Az első dolgom az lesz, hogy két új órát is veszek.

Pandžić jól ismeri a Videotont, hiszen alig hat évvel ezelőtt a Trabzonspor elleni (0-0 - tizenegyesekkel: 4-2) EL-playoff visszavágón a tartalékbíró szerepét töltötte be.

Nikolic a Vidi BL-álmairól: Sikeresek szeretnénk lenni, ehhez nagy eredmények kellenek
A MOL Vidi FC szerb trénere, Marko Nikolic szerint a legjobb sorozatban, azaz a Bajnokok Ligájában lehet lemérni igazán, hogy hol tart a csapat.