Közel a Real a BL-döntőhöz: C. Ronaldo - Atlético 3-0 - videó

Megnyugtató, már-már behozhatatlan előnyre tett szert a címvédő városi riválisával szemben a Bernabeuban. A triplázó CR7 már 103 gólos a BL-ben.
Dudás Gábor 2017. május 2., kedd 20:37
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 2., kedd 20:37

REAL MADRID – ATLÉTICO MADRID 3-0 (C. Ronaldo 10., 73., 86.)

Real Madrid: Navas – Carvajal (Nacho, 46.), Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemíro, Modric – Isco (Asensio, 68.), Benzema (L. Vázquez, 78.), C. Ronaldo

Atlético Madrid: Oblak – Lucas, Savic, Godín, Filipe Luís – Koke, Gabi, Saúl (Gaitán, 57.), Carrasco (Correa, 68.) – Griezmann, Gameiro (Torres, 57.)

1. FÉLIDŐ:

A 7. percben jött az első gólhelyzet, Carvajal remekül tört be jobbról, majd külsővel kapura is lőtt, Oblak üggyel-bajjal védett, a kipattanót pedig Benzema és a szlovén kapus küldte közös erővel szögletre.

A 10. percben viszont már a hálóőr is tehetetlen volt, Casemiro jobbról belőtt labdáját Cristiano Ronaldo fejelte öt méterről, Savicot megelőzve a kapuba (1-0) – nem a gólnál, de nem sokkal előtte Benzema talán lesen tartózkodott a kapu előtt, a bíró és asszisztense azonban nem jelzett.

A gól után is lendületben maradt a Real, uralta a meccset. A 16. percben csak Oblakon múlt, hogy nem lett 2-0, Varane fejesét védte nagy bravúrral. Nem sokkal később villant az Atlético is, Gameiro lábáról az utolsó pillanatban szedte le a labdát Navas.

A 24. percben Modric lőtt 18 méterről, alig a jobb kapufa mellé. Öt perccel később Benzema kis híján a BL-idény egyik legnagyobb gólját szerezte meg, CR beadását húzta hátra szép mozdulattal, de célt tévesztett.

A 32. percben Griezmann trükkösen ívelt előre egy szabadrúgást a térfél közepéről, Godín bevetődve lőtt, de jócskán a kapu fölé. A játékrész hátralévő ideje jó iramban, de nagyobb helyzet nélkül telt el, és megérdemelt Real-vezetéssel zárult.

2. FÉLIDŐ:

Carvajal nem tudta folytatni a mérkőzést a szünet előtt összeszedett sérülése miatt, Nacho állt be a helyére.

Kemény, férfias csata zajlott a pályán, de egy kevésbé látványos ütközet, mint az első félidőben. A 64. percben a vendégek piros lapot reklamáltak a már besárgult Iscónak egy, a durvaság határát súroló belépőjét követően, de hiába. Zidane nem sokkal később le is hozta a pályáról játékosát.

A 73. percben aztán szinte a semmiből jött a második Real-gól: CR egy kettős védelmi hibát kihasználva, és megint Savicnál gyorsabban reagálva bombázott 15-ről a léc alá (2-0).

A Real totálisan a kezében tartotta a találkozót, a közönség néha már "ollézott" is a biztos előny birtokában és a gyakori labdatartás, passzolgatás esetén.

A 86. percben aztán harmadszor is robbant a Bernabeu: Lucas Vasquez lapos visszagurítását Casemiro okosan átengedte Ronaldónak, aki közelről a kapu közepébe gurított, mesterhármas! (3-0).

A végén még Modric és CR is közel járt a negyedikhez, de végül maradt a 3-0, ami látva az első találkozót, elég lehet a Realnak az újabb BL-fináléhoz, az Atléticónak jelentősen fel kell javulnia, ha csodát akar tenni a jövő heti visszavágón.