Kleinheisler első két gólja 34 meccs után: A félpályáról megindulva és bombázva is betalált a BL-ben - videó

Egy év után talált be először az Astanában a magyar válogatott középpályás, méghozzá egy BL-selejtezőn, nem is akárhogyan - sőt, a 94. percben duplázni is tudott. A magyar "randevú" is megvalósult végül a pályán.
Dudás Gábor 2018. július 24., kedd 17:54
Szerző: Dudás Gábor 2018. július 24., kedd 17:54

Remek találattal jelentkezett kazah klubjában, az Astanában Kleinheisler László - a 24 éves magyar válogatott középpályás egyben megszerezte első gólját is csapatában, erre 22 bajnoki, 11 nemzetközi meccs és 1 kupatalálkozó után került sor.

A korábbi felcsúti, fehérvári, brémai és ferencvárosi játékos a dán Midtjylland elleni Bajnokok Ligája-selejtező 31. percében kapott egy átadást a félpályánál, majd megindult a labdával a kapu felé, és miután senki nem vette komolyan, illetve nem támadta le időben, nagyjából 28 méterről kilőtte szépen a bal alsó sarkot.

Góljával az 51. percig vezetett a kazah bajnok, akkor azonban Wikheim egyenlíteni tudott. Az 1-1 nyilván dánokat hozta volna kedvezőbb helyzetbe a jövő heti visszavágóra, de jött a 94. percben és másodszor is megvillant Kleinheisler, óriási gólt ragasztott a kapu bal oldalába és eldöntötte a meccset.

A vendégek magyar válogatott védője, Korcsmár Zsolt is pályára lépett végül az összecsapáson, a 77. percben cserélte be edzője, Jess Thorup. Kleinheisler végigfutballozta a mérkőzést.

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.