BL-visszhangok: "Ha 6-3 a Bayern-PSG, senki sem szólhat" - Lewandowski bejelentette, amitől minden müncheni szurkoló rettegett

A szerdai Bajnokok Ligája-negyeddöntők utáni legérdekesebb nyilatkozatok és tények egy helyen. Visszhangok.
Dudás Gábor 2021. április 8., csütörtök 14:21
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 8., csütörtök 14:21

A nap eredményei

Bayern München – Paris Saint-Germain 2-3 (Choupo-Moting 37., Müller 61., ill. Mbappé 3., 68., Marquinhos 28.)

Porto – Chelsea 0-2 (Mount 32., Chillwell 85.)

A nap nyilatkozatai

Kylian Mbappé (PSG): - Mi kihasználtuk az összes lehetőségünket, volt egy kis szerencsénk is, de még semmi nem dőlt el. Ez csak az első meccs volt, a jövő héten magabiztosan kell pályára lépnünk, és újra közösen kell erőfeszítéseket tennünk

Mauricio Pochettino (PSG): - Boldog vagyok az eredmény, és a csapatom hozzáállása miatt is, a srácok sokszor kerültek szorult helyzetbe Európa legjobb együttesével szemben. Kilencven perc még hátra van, és az a párizsi találkozó nagyon nehéz lesz, ezzel tisztában vagyunk – foglalta össze a történteket Pochettino, aki szerint gratuláció illeti a tanítványait, akik „áldozatos” játékot nyújtottak, és az edző úgy véli, ezt a teljesítményt kell majd megismételniük a visszavágón.

Hansi Flick (Bayern München): - Az ellenfél kevés lehetőségből talált be háromszor, mi pedig nem voltunk eléggé hatékonyak, de az, ahogyan futballoztunk, jó benyomást tett rám – mondta a tréner, és kiemelte, nem szeret veszíteni, tanítványainak játékával ugyanakkor elégedett. - Végigküzdöttük a 90 percet, de sajnos nem voltunk annyira eredményesek a kapu előtt, mint amennyire szoktunk. Jövő kedden százszázalékos teljesítményt kell nyújtanunk ahhoz, hogy a magunk javára fordítsuk ezt a nagyon nehéz párharcot - tette hozzá Flick,

akinek az irányítása mellett a müncheniek több mint két év után kaptak ki a legrangosabb európai kupasorozatban, 16 veretlenül megvívott BL-meccs után veszítettek először.

A tréner kitért arra is, hogy egyelőre még nem lehet tudni mennyi időt kell majd kihagynia a sérülés miatt lecserélt két játékosának, Leon Goretzkának és Niklas Sülének.

Thomas Müller (Bayern München): - Sokkal több gólt kellene szereznünk ennyi helyzetből. Ha a meccs vége 5-3 vagy 6-3 lett volna, senki nem szólhatna egy szót sem. Sokkal többször találhattunk volna be, ha megmutatjuk a ránk jellemző gyilkos ösztönt, és akkor másképp alakult volna a mérkőzés.

Thomas Tuchel (Chelsea): - Kitűnő eredményt értünk el. Kemény meccset vívtunk egy erős Porto ellen, akik ellen nagyon nem könnyű futballozni és remek egyéni képességű játékosai vannak. Egy büszke klub, egy büszke és érzelmekkel teli csapat, voltak is pillanatok, amikor csak szenvedtünk ellenük. De ilyen egy BL-negyeddöntő. Voltak jó momentumaink, voltak kevésbé jók, de összességében a csapatszellemmel és az eredménnyel elégedettek lehetünk. Örülök, hogy így távozhatunk innen, de még mindig csak a félidőnél járunk a párharc során.

A nap rossz híre - a Bayernnek

Robert Lewandowski megerősítette, hogy a Bayern München párizsi visszavágóján sem állhat még csapata rendelkezésére, úgyhogy nélkül kellene megfordítania az állást a címvédőnek a Paris Saint-Germain otthonában.

- Nem, még túl korai lenne - mondta arra a kérdésre a lengyel gólgép, hogy a visszavágón játszhat-e majd. - De próbálok mindent megtenni azért, hogy minél hamarabb visszatérhessek, nem jó érzés otthon ülni - tette hozzá a Sky-nak.

A nap aranyszabálya

Münchenben is kiderült, hogy tényleg az a csapat nyerhet meg egy meccset, amely jobban használja ki helyzeteit ellenfelénél. A Bayern szinte minden statisztikai mutatóban a PSG fölé nőtt, többet volt nála a labda, több lehetőséget alakított ki és minden szögből igyekezett gólt szerezni. Mégis a párizsiak nyertek.