Liverpool's Roberto Firmino, right, celebrates after scoring his side's fourth goal during the Champions League semifinal, first leg, soccer match between Liverpool and AS Roma at Anfield Stadium, Liverpool, England, Tuesday, April 24, 2018. (AP Photo/Dave Thompson)

BL: Négyet rúgott a Roma a Poolnak, de így is elmaradt a csoda - videó

A Bajnokok Ligája elődöntőjének második mérkőzésén az AS Roma hazai pályán csak 4-2-re tudott nyerni, így a Liverpool játszhatja a Real Madrid ellen a BL idei kiírásának döntőjét.
Privacsek András 2018. május 2., szerda 22:38
Szerző: Privacsek András 2018. május 2., szerda 22:38

Az olaszok az angliai 2-5 után abban bízhattak, hogy a negyeddöntőben a Barcelonát szintén háromgólos hátrány után búcsúztatták.

Ahogy az várható volt, a kezdő sípszótól támadólag lépett fel a Roma, mégis a Liverpool szerzett vezetést: a 9. percben Nainggolan eladott egy labdát, Firmino passza után Mané pedig begyalogolt vele a tizenhatoson belülre és 12 méterről kilőtte a bal sarkot. Nem sokkal később azonban egy komikus góllal egyenlítettek a hazaiak: Lovren akart felszabadítani, de fejbe találta Milnert, akiről a hálóba vágódott a labda. A Roma újra kezdhetett reménykedni, de aztán egy védelmi hiba után Wijnaldum közelről a kapuba fejelt.

A második félidő elején EL Shaarawy lövése kijött Kariusról, Dzeko pedig közelről nem hibázott. A Roma nagyon nyomott, a 63. percben EL Shaarawy közeli lövését Alexander-Arnold kézzel ütötte ki a gólvonal elől, de Skomina nem ítélt 11-est. Ezt követően Dzeko hibázott ziccert, majd a 80. percben is kihagyott egy nagy helyzetet. A hajrában Nainggolan lőtt egy bombagólt, a legvégén pedig értékesített egy 11-est, kialakítva ezzel a 4-2-es végeredményt.

A Real-Liverpool döntőt május 26-án rendezik Kijevben.

AS Roma – Liverpool 4-2 (Milner 15. – öngól, Dzeko 52., Nainggolan 86., 93. - 11-esből,  ill. Mané, 9., Wijnaldum 25.), továbbjutott a Liverpool 7-6-os összesítéssel

AS Roma: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini (C. Ünder, 53.), De Rossi (Gonalons, 69.), Nainggolan - Schick, Dzeko, EL Shaarawy (Antonucci, 75.)

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (Clyne 92.), Lovren, van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Milner - Salah, Firmino (Solanke, 87.), Mané (Klavan, 83.)