BL: Messi 11-est rontott, nem tudott újra csodát tenni a Barca a PSG ellen - videó

A Barcelonának rengeteg lehetősége volt a gólszerzésre Párizsban, de a pocsék helyzetkihasználása miatt nem tudta ledolgozni a hazai pályán összeszedett tetemes hátrányát. A Liverpool újra legyőzte Gulácsiékat a Puskás Arénában.
Privacsek András 2021. március 10., szerda 22:52
Szerző: Privacsek András 2021. március 10., szerda 22:52

Mint ismert, négy éve a Barcelona 4-0-s vereség után a visszavágón 6-1-re verte a PSG-t és továbbjutott.

Ha a Barca belövi a helyzeteit az első félidőben, már szünetig ledolgozhatta volna az első meccsen összeszedett háromgólos hátrányát (1-4), de Dembelé mindent kihagyott, Dest lövése pedig a kapufán csattant.

A PSG szinte a semmiből szerzett vezetést, miután az Icardi ellen elkövetett szabálytalanságért 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Mbappé vágta a jobb felsőbe. Hét perccel később Messi 23 méteres bombájával egyenlített a Barca. Messi a vezetést is megszerezhette volna a katalánoknak, de a félidő hajrájában Navasba bombázott egy 11-est.

A második félidő kevésbé volt eseménydús, de itt is a Barcelona dominált, a párizsiak védelme viszont már masszívabban működött, így maradt az 1-1.

A Liverpool ezúttal is 2-0-ra nyert a Gulácsi Péterrel felálló Leipzig ellen a Puskás Arénában és kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők, szerda:

Paris SG – Barcelona 1-1 (Mbappé 30. – 11-esből, ill. Messi 37.), továbbjutott a PSG 5-2-vel

Liverpool – Leipzig 2-0 (Salah 71., Mané 74.), továbbjutott a Liverpool 4-0-val