BL: Másodszor is sokkolták a Real Madridot, Szoboszlai védőként villant Moszkvában - videók

Óriási meglepetésre a BL-csoportmeccsek során másodszor is megverte az ukrán Sahtar Donyeck a Real Madridot, így csak az utolsó fordulóban dől el a továbbjutás a négyesben.
Dudás Gábor 2020. december 1., kedd 20:55
Szerző: Dudás Gábor 2020. december 1., kedd 20:55

A Sahtar Madrid után Ukrajnában is legyőzte (2-0) a Real Madridot a brazil Dentinho és az izraeli Solomon góljával, így a donyeckiek és a spanyolok is 7-7 ponttal állnak az utolsó csoportforduló előtt. Ha a német Borussia Mönchengladbach legyőzné este az Intert hazai pályán, már csoportgyőztesnek mondhatná magát.

Az A-csoportban a Red Bull Salzburg rendkívül fontos három pontot szerzett, egyszersmind megszerezte első győzelmét a Lokomotiv Moszkva otthonában (3-1). A 77 percig pályán lévő Szoboszlai Dominik egy kimaradt helyzetig és egy remek gólvonalos mentésig jutott a találkozón. Az osztrák bajnoknak az esti rangadón a Bayern sikeréért kell szorítania az Atlético ellen, mert a spanyolok győzelme már a Salzburg Bl-búcsúját jelentené.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

A-csoport:

Lokomotiv Moszkva - Salzburg 1-3 (Miranchuk 79. – 11-esből, ill. Berisha 28., 41., Adeyeni 81.)

B-csoport:

Sahtar Donyeck – Real Madrid 2-0 (Dentinho 57., Solomon 82.)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.