BL: Kiakadtak Dortmundban és a Leicesternél, C. Ronaldo százados nem boldog - videók

A Bayern Münchennél még bíznak a visszavágóban, a Dortmund edzője az UEFA-t kritizálta a terrorakciót követő döntése miatt, a Leicester edzője pedig a bírót, amiért befújta az Atlético kétes 11-esét. A szerdai BL-negyeddöntők visszhangjai.
Dudás Gábor 2017. április 13., csütörtök 9:49
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 13., csütörtök 9:49

BAJNOKOK LIGÁJA, A SZERDAI NEGYEDDÖNTŐK EREDMÉNYEI:

Bayern München – Real Madrid 1-2 (Vidal 25., ill. Ronaldo 47., 77.)

Atlético Madrid – Leicester 1-0 (Griezmann 28. – 11-esből)

Borussia Dortmund – AS Monaco 2-3 (O. Dembélé 57., Kagawa 85., ill. Mbappé 19., 79., S. Bender 35. – öngól)

EDZŐI NYILATKOZATOK:

Carlo Ancelotti (Bayern München): - Az apró részletek döntöttek ma. Kihagytuk a 11-est, aztán az egyenlítő gólt rögtön a második félidő elején megkaptuk. A kiállítás mindent megváltoztatott. Az első félidőben a kezünkben volt a meccs, de nem használtuk ki elég jól a helyzeteinket. Az emberhátrány ellenére jó munkát végeztünk. Most lesz hat napunk felkészülni a visszavágóra, van még 90 percünk, mindent bele fogunk adni. Még mindig életben vagyunk – ahogy mondják Olaszországban.

Zinedine Zidane (Real Madrid): - Mind nagyon elégedettek vagyunk, egy ilyen eredményt nem könnyű itt elérni. A Bayern nagyon erős volt az első félidőben, jól futballoztak. De mi türelmesnek és nyugodtan bizonyultunk. A második félidőre sokat fejlődtünk, és egyenlítettünk is. Megnyertük az első meccset, de még semmi nem dőlt el. Van még egy második találkozó is, és közel sincs még vége a párharcnak. Cristiano nem volt túl boldog, mert úgy érezte, meglőhette volna a harmadikat is. Ennyire ambiciózus ő. Neki is megvan nyilván a pozíciója, de szeretünk neki szabad kezet adni ahhoz, hogy mindig ott legyen támadásban, ahol a labda. A legjobb talán a szélről beindulva, de úgy gondoltuk, jó ha váltogatja a szerepét Bale-lel és Benzemával is.

Diego Simeone (Atlético Madrid): - Erős otthon az ellenfelünk, nagyon kemény és harcos meccs vár ránk a visszavágón. Hazai pályán képesek irányítani a meccseiket. Az fontos, hogy nem kaptunk gólt itthon, pedig az első félidőben veszélyesnek tűnt a Leicester, de a másodikban már kevésbé. Képesek voltunk föléjük kerekedni és nagyon fontos győzelmet arattunk. Griezmann vállalta és odaállt a 11-eshez, ennek nagyon örülök.

Craig Shakespeare (Leicester City): - Meccset befolyásoló döntés volt, meg is mondtam a bírónak, hogy rosszul döntött. Mégiscsak egy BL-negyeddöntőről beszélünk, ez az ítélet nekünk nagyon sokba kerülhet. Nem volt 11-es, csak szabadrúgás, csalódást keltő volt a bíró húzása. Ezt jól kellett volna megítélnie, nem lehet tippelgetni. Tudjuk mi is, hogy a játékvezetők munkája nehéz, de azért a kulcsfontosságú helyzetekben illene helyesen dönteni. Annyi technikai segítség a rendelkezésünkre áll már, nekem furcsa például, hogy egy ilyen helyzetben nincs mondjuk a bíró segítségére a videófelvétel. Szeretnénk bennmaradni a sorozatban, de tudjuk, hogy egy nagyon jó csapat áll az utunkban, ugyanakkor elég jó a mérlegünk a stadionunkban. Ennél több helyzetet kell majd kialakítanunk a visszavágón, de tudjuk, mi kell ahhoz, hogy továbbjuthassunk.

Thomas Tuchel (Borussia Dortmund): - Üzenetet kaptunk arról az UEFA-tól, hogy ezt a döntést hozták meg. Egy olyan határozat született Svájcban, ami eléggé aggaszt minket. Nem fogjuk elfelejteni, elég rossz érzésünk van emiatt. Csak pár perc telt el a támadás után és már csak arról faggattak minket, hogy "készek vagyunk-e játszani?". Mintha csak söröskorsóval dobták volna meg a buszunkat. Akkor még nem is tudtuk a támadás pontos okát, csak azt éreztük, hogy tehetetlenek vagyunk, kétségbeesettek. De erre csak arról volt szó, hogy mikor tartjuk meg a meccset, az senkit nem érdekelt, hogyan érezzük magunkat. Emberként támadtak meg minket, a pályán, játékosként próbáltuk megoldani a helyzetet. Mindenkinek más és más volt a reakciója. A csapatnak pályára kellett ma lépnie, de ez nem a mi döntésünk volt.

Az UEFA közleményben reagált Tuchel kemény szavaira, mondván egyik csapat sem jelezte, hogy nem akar pályára lépni…

Leonardo Jardim (Monaco): - Talán nem kellett most pályára lépnünk, de a naptár nem sok lehetőséget ad a változtatásra. Az egyértelmű, hogy így egyik csapatnak sem volt könnyű, pláne a Dortmundnak. De úgy gondolom, a labdarúgás erős nem válhat túszává az ilyen cselekedeteknek. A sport összrhoz minket. A történtek után a szurkolók példát mutattak mindenkinek. Jó eredményt értünk el, de ez még csak a párharc félideje volt.

C. RONALDO ÚJABB REKORDJA:

A portugál csillag lett az első olyan játékos, aki elérte a 100 gólos álomhatárt az UEFA sorozataiban, a Bayern elleni duplájának köszönhetően.

Cristiano Ronaldo 98 találatot a BL-ben jegyzett (82-szer a madridi csapat, 16-szor a Manchester United színeiben volt eredményes), kettőt pedig a Sevilla elleni, 2014-es Európai Szuperkupa-döntőn.