BL: Hiába egykapuzott a Pool; nem tudott csodát tenni a Dortmund a City ellen - videó

A Liverpool több helyzetet dolgozott ki a Real Madridnál, de nem tudott gólt szerezni, így kiesett. A Dortmund hiába lepte meg a Cityt, végül Gaurdioláék jutottak az elődöntőbe.
Privacsek András 2021. április 14., szerda 22:55
Szerző: Privacsek András 2021. április 14., szerda 22:55

A Liverpool az első perctől magához ragadta a kezdeményezést, de a madridi védelem állta a sarat, Mané, valamint Salah több alkalommal is helyzetbe került, de pontatlanok voltak, míg a vendégek részéről Benzema találta el a kapufát. Salah a 40. percben nagyon közel állt a gólhoz, de 12 méterről fölé tekert. A második félidőben is hasonló volt a játék képe, a hazaiak azonban képtelenek voltak betalálni.

A Dortmund az első félidőben jobb volt a Citynél, Bellingham 16 méteres bombájával megszerezte a vezetést és 45 perc után továbbjutásra állt. A második félidőben viszont a vendégek előbb 11-esből találtak be, majd pedig negyedórával a vége előtt Foden lőtt 18-ról a hazai kapuba.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők:

Liverpool - Real Madrid 0-0, továbbjutott a Real 3-1-es összesítéssel

Dortmund - Manchester City 1-2 (Bellingham 15., ill. Mahrez 55. - 11-esből, Foden 75.), továbbjutott a City 4-2-es összesítéssel

Az elődöntők párosítása: PSG - Manchester City, Chelsea - Real Madrid