BL: Hazai pályán ütötték ki a Juventust, kettős győzelemmel nyolc között a címvédő - videó

A Villarreal és a Chelsea csatlakozott utolsóként a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.
Privacsek András 2022. március 16., szerda 22:55
Szerző: Privacsek András 2022. március 16., szerda 22:55

A Juventus jól kezdte a meccset, Morata 6 méteres fejesét ütötte ki Rulli, majd Vlahovic a felső kapufát találta el. Ezt követően a vendégek is felbátorodtak, a félidő közepén Lo Celso lőtt kevéssel mellé. A szünet előtt Vlahovicnak még volt egy újabb helyzete, a kapus azonban védte a közeli próbálkozást.

A második félidőben is fölényben játszott a Juve, de gólt nem tudott szerezni. A 76. percben Rugani felrúgta Coquelint, némi videóbírózás és 11-es, amit a csereként beállt Gerard Moreno értékesített és ezzel el is dőlt a továbbjutás, majd a végén Torres is betalált, a  hosszabbításban pedig Danjuma is értékesített egy büntetőt.

Juventus - Villarreal 0-3 (Gerard Moreno 78.- 11-esből, Torres 85., Danjuma 92. - 11-esből) továbbjutott a Villarreal 4-1-es összesítéssel

Juventus: Szczesny - Danilo, de Ligt, Rugani (Dybala 79.), De Sciglio - Cuadrado, Locatelli (Bernardeschi 83.), Arthur, Rabiot - Vlahovic, Morata (Kean 86.)

Villarreal: Rulli - Aurier, Albiol, Torres, Estupinan - Pino (Chukwueze 65.), Parejo (Pedraza 86.), Capoue, Trigueros (Coquelin 65.) - Lo Celso (Gerard Moreno 74.), Danjuma

Jorginho a 37. percben kezezett a tizenhatoson belül, a játékvezető a VAR segítségével megadta a 11-est, amit Yilmaz magabiztosan belőtt. Az első félidő hosszabbításában Pulisic éles szögből egyenlített. A 71. percben Azpilicueta térddel a léc alá küldte a labdát 8 méterről, amivel eldöntötte a továbbjutás sorsát.

Lille - Chelsea 1-2, (Yilmaz 38., ill. Pulisic 48., Azpilicueta 71.) továbbjutott a Chelsea 4-1-es összesítéssel

Lille: Jardim - Celik (Weah 59.), Botman (Onana 59.), Fonte, Djalo - Bamba (Gomes 77.), Andre, Xeka, Gudmundsson (Bradaric 77.) - Yilmaz, David (Ben Arfa 77.)

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Christensen (Chalobah 33.), T. Silva, Rüdiger, Marcos Alonso - Kante, Jorginho (Loftus-Cheek 74.), Kovacic (Mount 46.) - Pulisic (Lukaku 74.), Havertz (Ziyech 83.)

A legjobb nyolc közé került csapatok: Liverpool, Manchester City, Chelsea, Real Madrid, Atlético Madrid, Villarreal, Bayern München, Benfica.

A negyeddöntők sorsolását pénteken délben tartják.