BL: Döntöttek a videóbíró bevezetéséről

A Bajnokok Ligájában egyelőre nem vezetik be a videobírót – jelentette be Aleksander Ceferin az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) pozsonyi kongresszusán.
Dudás Gábor 2018. február 26., hétfő 15:26
A Bajnokok Ligájában egyelőre nem vezetik be a videobírót – jelentette be Aleksander Ceferin az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) pozsonyi kongresszusán.
Szerző: Dudás Gábor 2018. február 26., hétfő 15:26

Az UEFA elnöke elmondta, ugyan nincs a technikai újítások ellen, azonban időről időre zavart lát a videóbíró alkalmazása körül. Hozzátette, az UEFA először megfelelően szeretné felkészíteni a játékvezetőket, mielőtt a nemzetközi sorozatokban is bevezetnék az eszközt.

A sportág szabályalkotó testülete (IFAB) szombaton Zürichben valószínűleg bejelenti, hogy javasolja a videobíró alkalmazását. Az IFAB döntését követően az egyes szövetségek szabadon határozhatnak arról, hogy bevezetik-e a rendszert.

Az újítást eddig 13 országban tesztelték, többek között a Bundesligában, a Serie A-ban és az MLS-ben alkalmazzák. Emellett a tavalyi Konföderációs Kupán és a klubvilágbajnokságon is bevetették, s várhatóan az oroszországi vb-n is használják majd. (MTI)

Átigazolások
Légiósok
Pintér és Torvund távozik
Pintér Bence és Torvund Alexander is távozik a román másodosztály 20. helyén álló CSM Olimpia Satu Mare együttesétől.
Fradi
16 millió euró Tóthért?
A lalaziosiamonoi.it arról írt szerda délután, hogy a Lazio 16 millió eurót plusz bónuszokat is megadna Tóth Alexért, és a rómaiak közel is járnak a magyar középpályás megszerzéséhez.
Fradi
Itt az első igazolás
Az FTC hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a svájci FC Zürich argentin belső védőjét, Mariano Gómezt.
Tovább az összes átigazoláshoz