Hiába a BL-döntők legszebb gólja, a Real simán védte meg címét a sorozatban - videó

A Real Madrid 4-1-re győzött a Juventus ellen a Bajnokok Ligája fináléjában, így első csapatként tudta megvédeni címét a sorozatban. A királyiak 500. BL-góljukat szerezték, C. Ronaldónak meglett karrierje 600. találata.
Budai László 2017. június 3., szombat 20:06
Szerző: Budai László 2017. június 3., szombat 20:06

Juventus-fölénnyel kezdődött a 2016/17-es szezon BL-döntője. A torinóiak kis híján vezetést is szereztek, ám Pjanic lövését Navas remek vetődés után hárította. A Real ezután fokozatosan kiszabadult a nyomás alól, és első nagy helyzetéből gólt szerzett. Carvajal passzolt vissza szépen Ronaldóhoz, aki egyből, 15 méterről a jobb alsóba lőtt – a labdába még Bonucci is beleért, így lett teljesen védhetetlen. A Juve azonnal válaszolni tudott, egy fantasztikus akció végén több átadás során sem esett le a labda, a legvégén pedig Mandzukic fantasztikus mozdulattal ollózott Navas fölött a kapuba (1-1).

A második félidőben a Real nekiesett a Juventusnak, és ennek negyedóra után meg is lett az eredménye: előbb Casemiro lövése pattant meg úgy Khedirán, hogy a labda a jobb alsóba kötött ki, majd Modric beadása után Ronaldo pörgetett a rövidről a kapuba. Ezzel a királyiak el is döntötték a mérkőzést, Alex Sandrónak a 82. percben még volt egy veszélyes fejese, de akcióban a Juventusban már nem volt benne, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe. A végén volt még egy slusszpoén, a csereként beállt Asensio közelről talált be az ekkora már tíz emberrel játszó Zebrák kapujába (1-4).

A Real ezen a mérkőzésen megszerezte 500. BL-gólját, ami rekord, C. Ronaldo pedig karrierje 600. találatát szerezte meg. A portugál klasszis ismét gólkirálya lett a legrangosabb kupasorozatnak.

Bajnokok Ligája-döntő

Juventus-Real Madrid 1-4 (Mandzukic 27., ill. Ronaldo 20., 64., Casemiro 61., Asensio 90.) - kiállítva: Cuadrado 84.