BL: Az álomkezdés is kevés volt az Atléticonak a Real ellen - videó

Real Madrid – Juventus döntőt rendeznek június 3-án Cardiffban, miután a spanyolok ugyan 2-1-re kikaptak az Atléticotól, de 4-2-es összesítéssel finalisták.
Privacsek András 2017. május 10., szerda 20:38
Szerző: Privacsek András 2017. május 10., szerda 20:38

Villámrajtot vett az Atlético a Real ellen. A 12. percben Saul fejelt Ronaldo mellett a kapuba, majd pár perccel később Danilo szabálytalankodott a tizenhatoson belül Torressel szemben, a 11-est Griezmann értékesítette. A hazaiak ezt követően visszavettek, a két csapat faragta egymást rendesen villantak is a sárga lapok.  Mindkét együttes óvatosan játszott, aztán a 41. percben az Atlético védelme óriásit hibázott: Benzema három játékos mellett elvitte a labdát az alapvonalnál, középre adott, Kroos lövését még védte bravúrral Oblak, Iscora azonban senki nem figyelt és két lépésről bepofozta, ezzel el is dőlt a továbbjutás kérdése.

A második félidő már nem volt ilyene eseménydús, de a 66. percben az Atleti növelhette volna előnyét, Carrasco 13 méteres lövését azonban Navas kiütötte, majd Gameiro fejesét is védte a kapus.  A másik oldalon Ronaldo talált be lesről, így érvénytelen volt a találat. A folytatásban nem forogtak veszélyben a kapuk, a Real 4-2-es összesítéssel döntős.

Atlético Madrid - Real Madrid 2-1 (Saul 12, Greiezmann 16 – 11-esből, ill. Isco 41.)