BL: A Real megint ugyanúgy verte a Liverpoolt, Manchesterben a román bíró volt az egyik főszereplő - videók

A Dortmund a hajrában kiegyenlített, mégis kikapott a City otthonában, a Real viszont három góllal küldte haza a Liverpoolt - ez történt a Bajnokok Ligája keddi negyeddöntőin.
Dudás Gábor 2021. április 6., kedd 22:55
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 6., kedd 22:55

Real Madrid - Liverpool 3-1 (Vinícius Junior 27., 65., Asensio 36., ill. Salah 51.)

Madridban a Real uralta az első félidőt és Vinícius Junior (27. perc), valamint Asensio (36.) látványos góljával kétgólos előnyre tett szert - teljesen megérdemelten.

A második játékrészre azért kiegyenlítettebbé vált a játék, sőt, a Liverpool nagyon fontosnak tűnő szépítő gólt is szerzett, az ismét a spanyol csapattal hírbe hozott Salah közeli lövésével (51. perc).  Ekkor úgy tűnt, komolyabban is felcsillanhat a remény az angolok előtt, egy hatalmas Mendy-mentés is kellett, hogy ne legyen 2-2 az állás, ehelyett nem sokkal később Vinícius Junior már a harmadik Real-gólt (és saját maga második találatát) vágta a bal alsóba (65. perc).

A hátralévő időben ment, próbálkozott a Liverpool, de a madridiak is növelhették volna akár előnyüket. Végül maradt a 3-1 - mint a 2018-as BL-döntőben...

Manchester City - Borussia Dortmund 2-1 (De Bruyne 19., Foden 90., ill. Reus 84.)

Manchesterben nem az esélyesebb City-é, hanem a Dortmundé és egy angolé, Bellinghamé volt az első kaput eltaláló lövés a 8. percben. Az elsó gól viszont a házigazdáé lett a 19. percben, egy ügyes akció végén talált De Bruyne a kapuba.

Ezután viszont nem a két csapat, hanem a VAR és a bíró pillanatai következtek. Előbb, a 32. percben a hazaiak először megadott 11-esét fújta vissza Ovidiu Hategan játékvezető a videóbíró segítségével, majd a 37. percben Ederson kapus hatalmas hibáját és Bellingham szemfüles gólját annulálta már egyedül a román - a vendégek nagy megrökönyödésére.

A második játékrészt Haaland nagy helyzete és Ederson védése vezette fel, majd bő tíz perccel később, már a másik oldalon Foden ziccerénél védett még nagyobbat Hitz.  A hajráig úgy tűnt, a City megőrizheti egygólos előnyét, de ekkor jött Haaland és ragyogó gólpasszt adott Reusnak, aki nem is hibázott, 10 méteres lövése és gólja pedig nagyon sokat érhet még a Borussiának.

De döntetlent végül nem ért: a 90. percben ugyanis Foden a kapuba juttatta a leshatárról induló Gündogan passzát, így szűkös előnyből várhatja a jövő heti visszavágót a City.