BL: A Real 60 percig semmit nem csinált, aztán Benzema kivégezte a PSG-t - videó

A Manchester City és a Real Madrid is bejutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.
Privacsek András 2022. március 9., szerda 22:53
Szerző: Privacsek András 2022. március 9., szerda 22:53

A Real Madrid nem esett neki a PSG-nek, sőt az első nagy helyzet a párizsiak előtt adódott, de Mbappé közeli lövését védte Courtois. A félidő közepén veszélyeztetett először a Real, Benzema tekerését azonban kiütötte Donnarumma. A 34. percben Mbappé gólt szerzett, de a VAR les miatt elvette a találatot. Három perccel később azonban már szabályos gólt szerzett a francia klasszis: egy labdaszerzés után Neymar ugratta ki Mbappét, aki 14 méterről a jobb sarokba lőtt.

A második félidő elején Mbappé megint lőtt egy lesgólt, majd a 61. percben a semmiből egyenlített a Real. Donnarumma egy hazaadás után figyelmetlen volt, Benzema megzavarta, az Eb-győztes kapus pedig elpasszolta a labdát Viníciushoz, aki egyből középre tette Benzemának, ő pedig kiegyenlített. Sőt, két perccel később a vezetést is megszerezhette volna a hazaiaknak, közeli fejese alig ment mellé.

A 76. percben már vezettek a madridiak: Neymar eladta a labdát, Modric vezette vagy 50 méteren keresztül, letette Viníciusnak, ő vissza, majd Modric Benzemának, aki 8 méterről a kapuba lőtt. A középkezdés után a PSG azonnal eladta a labdát, hátul Marquinhos „kiszolgálta” Benzemát, aki a bal sarokba lőtt, ezzel már a Real volt a továbbjutó. Hihetetlen összezuhanás a PSG részéről. A folytatásban a Real okosan őrizte az előnyét és végül vert helyzetből továbbjutott.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Real Madrid - PSG 3-1 (Benzema 61., 76., 78., ill. Mpabbé 39.), továbbjutott a Real 3-2-es összesítéssel

Real Madrid: Courtois - Nacho, Alaba, Militao, Carvajal (Lucas Vazquez 66.) - Valverde, Kroos (Camavigna 58.), Modric - Vinícius Junior, Benzema, Asensio (Rodrygo 58.)

PSG: Donnarumma - Hakimi (Draxler 88.), Marquinhos, Kimpembe, Mendes - Paredes (Gueye 71.), Pereira (Di Maria 81.), Verratti - Messi, Mbappé, Neymar

Manchester City - Sporting 0-0, továbbjutott a Manchester City 5-0-val