BL: “A Liverpool nem a Barcelona, nekik van rendes csapatuk”; Mbappé a hurrikán, párizsi galaktikusok - visszhangok

Koeman szerint a második félidőben szembejött számukra a valóság, Pochettino még nem dől hátra. Nagelsmann a helyzetkihasználást sajnálta - BL-visszhangok.
Nyikes Zoltán 2021. február 17., szerda 9:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 17., szerda 9:01

A keddi játéknap eredményei

RB Leipzig – Liverpool 0-2 (Salah 53., Mané 58.)
Barcelona – Paris Saint-Germain 1-4 (Messi 27. – 11-esből, ill. Mbappé 32., 65., 85., Kean 70.)

A nap nyilatkozatai

Ronald Koeman (Barcelona): – Jobbak voltak, nagyon hatékonyan játszottak, különösen Mbappé. Az első félidő nagyon szoros volt, Dembélének pedig volt is egy nagy lehetősége az 1:0-hoz, de aztán a második félidőben komoly védekezési problémáink voltak. A második félidőben szembejött velünk a valóság. El kell ismernünk, hogy jobbak voltak, sokkal erősebb kerettel rendelkeznek, mint mi. El kell fogadnunk és tovább kell lépnünk, javítanunk kell a saját focinkon. Hazudhatnék, de nagyon nehéz lesz továbbjutni innen.

Kylian Mbappé (PSG): – Nagyon fontos, hogy az új edzőnk azt a munkát folytatja, amivel Thomas Tuchel idején is eljutottunk a BL-döntőbe. Sokkal jobb most az erőnlétünk, egyre jobbak vagyunk, ma is nagyon jól futballoztunk, de még nem vagyunk csúcsformában. Mindig a legjobbamat akarom nyújtani a PSG mezében, sokat jelent számomra a klub, de sajnos nem mindig jön össze a jó játék. Boldogok vagyunk a győzelem miatt, de még nem nyertünk semmilyen trófeát ezzel.

Mauricio Pochettino (PSG): – A tökéletesség nem létezik. Elégedett vagyok az eredmény és a játékunk miatt, de nem szabad hátradőlnünk. Most már a Monaco elleni hétvégi bajnokira koncentrálunk, folyamatosan fejlődnünk kell, hiszen még csak 40 napja edzem a csapatot, meg kell találnunk az igazi játékunkat. Van még egy visszavágó, az ellenfélnek pedig nagyszerű játékosai vannak.

Jürgen Klopp (Liverpool): – Nagyon-nagyon elégedett voltam a teljesítményünkkel, és ami a még fontosabb, hogy ez jó eredményhez is vezetett, egy megérdemelt győzelemhez. Ez egy olyan meccs volt, ahol nem lehetett azt várni, hogy nagy fölényben fog játszani valamelyik fél, mert mindkét csapat nagyon jól szervezett, nagyon jól védekezik, mindkettő sok problémát okoz az ellenfélnek a támadásépítések során. Elég jól ismerem a Lipcsét, és tudom, mennyire dominánsak tudnak lenni, és fizikailag is nagyon kemény ellenük, ezzel kellett megbirkóznunk ma este is, és a fiúk nagyon jól játszottak.

Julian Nagelsmann (RB Leipzig): – Nem játszottunk rosszul, volt több helyzetünk is, de amíg mi nem tudtunk élni ezekkel, addig a Liverpool kettőt is kihasznált. Mindkét gólnál nagyot hibáztunk, és gyorsan kétgólos hátrányba kerültünk. Sajnos nem sikerült szépíteni, így nagyon nehéz visszavágó vár ránk, de hinni kell abban, hogy lesz keresnivalónk Liverpoolban.

Gulácsi Péter (RB Leipzig): – Nagyon jól kezdtük a meccset, és már korán volt lehetőségünk megszerezni a vezetést. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, majd a másodikban tíz percen belül minden ellenünk fordult nyilatkozta. A kapus hozzátette, tudták, hogy egy hihetetlenül jó csapattal találkoznak, amely megbünteti a hibáikat. A gól nélküli első felvonást követően az 53. percben Lukas Klostermann elcsúszott, ezt kihasználva Mohamed Szalah lefülelte Marcel Sabitzer passzát, majd betört a tizenhatoson belülre, és a kiszolgáltatott helyzetben lévő magyar kapus mellett a hálóba lőtt. Öt perccel később Nordi Mukiele csúszott el, Sadio Mané elvitte a labdát, és a tehetetlen Gulácsi mellett megduplázta az angol bajnoki címvédő, 2019-ben BL-győztes Liverpool előnyét. "Sajnos ez a két gól teljesen rossz irányba fordította a játékot, de vállalnunk kell a felelősséget a hibáinkért" - vélekedett a kapus. Hozzáfűzte, a hátralévő időben voltak lehetőségeik, és az utolsó fél órában nyújtott teljesítményüknek magabiztosságot kell adnia a visszavágóra. "Szeretnénk, ha mi szereznénk az első gólt a második meccsen, és visszavágnánk a Liverpoolnak" - nyilatkozta Gulácsi. (MTI)

A nap statisztikái

– Mbappé az első Andrij Sevcsenko (1997) óta, aki triplázni tudott a Camp Nouban a BL-ben. (OptaJoe)

– Mbappé már 110 gólnál jár PSG-mezben minden versenysorozatot figyelembe véve, ezzel a harmadik a klub örökranglistáján. A francia támadó megelőzte Pauletát (109), így már csak Edinson Cavani (200) és Zlatan Ibrahimovic (156) van előtte a sorban. (OptaJoe)

– A Barcelona a most futó idényben már másodjára kapott ki legalább három góllal hazai pályán. Az elmúlt 20 szezonban összesen kétszer került sor ekkora különbségű vereségre a Camp Nouban minden versenysorozatot figyelembe véve. Lejtőn. (OptaJoe)

A mai címlapok

– L'Equipe (francia): "Galaktikusok"
– Le Parisien (francia): "Mint egy álomban"
– AS (spanyol): "Mbappé, a hurrikán"
– Sport (spanyol): "Mbappé átgázolt a Barcán"

A nap beszólása

Az Arsenal korábbi vezetőedzője, Arséne Wenger a BeIn Sport szakértőjeként nézte végig a két BL-mérkőzést, a lefújást követően pedig nem kímélte a katalánokat.

“A Liverpool nem az FC Barcelona, nekik van rendes csapatuk”