BL: A Fradit kiejtő Dinamo Zagreb és Szerbia bajnoka is csoportkörös - videók, eredmények

A Crvena Zvezda, a Dinamo Zagreb és az Olympiakosz is főtáblás lett kedden.
Dudás Gábor 2019. augusztus 27., kedd 22:56
Szerző: Dudás Gábor 2019. augusztus 27., kedd 22:56

A Crvena Zvezda a teljesen megtelt és megint félelmetes hangulatú belgrádi Rajko Mitić Stadionban, mintegy 50 ezer szurkoló előtt sem győzte le (1-1) ugyan a svájci bajnok Young Boyst, de megint ott lesz a Bajnokok Ligája csoportkörében az idegenben elért 2-2-nek köszönhetően. Igaz, ehhez Borjan kapus hatalmas bravúrja is kellett a hosszabbításban.

Eljutott a főtábláig az előző körben a Ferencvárost búcsúztató Dinamo Zagreb is: a horvátok a norvég Rosenborg gyors vezető góljára a második félidőben válaszoltak a Groupama Arénában is eredményes Gojak révén, így 3-1-s összesítéssel jutottak tovább.

Az Olympiakosz egyedüliként lépett kettős győzelemmel tovább, miután a hazai, 4-0-s kiütés után idegenben is megverte az orosz Krasznodart 2-1-re.

A BL-től búcsúzó három klub az Európa Liga csoportkörében "vigasztalódhat" majd.

Bajnokok Ligája-selejtezők, playoff, visszavágók:

Crvena Zvezda - Young Boys 1-1 (Vukanovic 59., ill. Ben 82. - öngól) - piros lap: Tomane (Zvezda, 96.)

Továbbjutott a Zvezda (3-3, idegenben lőtt góllal)

Rosenborg - Dinamo Zagreb 1-1 (Akintola 11., ill. Gojak 71.)

Továbbjutott a Dinamo (3-1)

Krasznodar - Olympiakosz Pireusz 1-2 (Utkin 10., ill. El Arabi 11., 48.)

Továbbjutott az Olympiakosz (kettős győzelemmel, 6-1)