BL: A City két szerencsés góllal lépett egy nagyot a döntő felé - videó

A Bajnokok Ligája második elődöntőjének első mérkőzésén a Manchester City 2-1-re nyerni tudott a PSG otthonában.
Privacsek András 2021. április 28., szerda 22:53
Szerző: Privacsek András 2021. április 28., szerda 22:53

Az első félidőben a City valamivel többet birtokolta a labdát, de a párizsiak voltak a hatékonyabbak. A 15. percben egy jobbról beívelt szöglet után Marquinhos mindenkit megelőzve 5 méterről csúsztatott a hosszú sarokba. A 27. percben Paredes növelhette volna a hazaiak előnyét, de fejese kicsivel célt tévesztett. A félidő hajrájában veszélyeztetett a City is, de Foden 15 méteres lövését kiütötte Navas.

A második félidőre rákapcsoltak a vendégek, előbb De Bruyne-nek volt egy félfordulatos lövése, ami még fölé ment, majd a 65. percben a belga beadását csúnyán elnézte Navas, így a labda a bal sarokban kötött ki. A 71. percben Mahrez 23 méteres szabadrúgása elakadt volna a sorfalban, ha nem ugranak szét a játékosok, így pedig a labda a kapuba vágódott.

A hajrára ráadásul megfogyatkozott a PSG, miután Gueye brutálisan beleszállt Gündoganba, amiért a bíró kiállította. A 85. percben De Bruyne hasonló szabálytalansága csak sárgát ért Felix Brychnél.

A City jó helyzetből várhatja a visszavágót, amelyet május 4-én rendeznek az Etihad stadionban.

A másik eldöntő első meccsén kedden a Real Madrid 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Chelsea-vel.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés:

Paris Saint-Germain - Manchester City 1-2 (Marquinhos 15., ill. De Bruyne 65., Mahrez 71.)

Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.