BL: A Chelsea és a Bayern is kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé – videó

A Chelsea az Atlético Madridot, míg a Bayern München a Laziót búcsúztatta könnyedén és jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.
Privacsek András 2021. március 17., szerda 22:55
Szerző: Privacsek András 2021. március 17., szerda 22:55

Az első félidőben a Chelsea ugyan többet birtokolta a labdát, de komoly helyzetig egyik csapat sem jutott. Egészen a 34. percig, amikor Werner passza után Ziyech volt eredményes. Mindez azt jelentette, hogy az Atléticónak már két gólra volt szüksége a továbbjutáshoz.

Ennek ellenére, a második játékrészben is a hazaiak voltak veszélyesebbek, és a ráadásban Emerson góljával alakult ki a 2-0-s végeredmény.

A Bayern München már Rómában eldöntötte a továbbjutás kérdését, így a visszavágó formalitás volt, amit szintén behúztak a bajorok.

BL, nyolcaddöntők, szerda:

Chelsea - Atlético Madrid 2-0 (Ziyech 34., Emerson 94.), piros lap: Savic (Atlético) 82., továbbjutott a Chelsea 3-0-val

Bayern München - Lazio 2-1 (Lewandowski 33. -11-esből, Choupo-Moting 73., ill. Parolo 82.), továbbjutott a Bayern 6-2-vel

A legjobb nyolc közé jutott csapatok: PSG, Dortmund, Porto, Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Bayern München, Chelsea

A negyeddöntők és az elődöntők sorsolását pénteken 12 órától tartják Nyonban.