BL: A Bayern kivégezte az Arsenalt, magabiztosan nyert a Real is - videó

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapjának nyolcaddöntőin az esélyesebb csapatok biztosan hozták a hazai mérkőzésüket.
Privacsek András 2017. február 15., szerda 21:36
Szerző: Privacsek András 2017. február 15., szerda 21:36

A Bayern a 11. percben vezetést szerzett: Robben szokásához hűen a jobb szélről húzott befelé, majd 26 méterről óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. A 30. percben az Arsenal váratlanul egyenlített: Lewandowski a saját 16-osán belül belerúgott Koscielnybe, a játékvezető 11-est ítélt. Alexis Sanchez büntetőjét Neuer kiütötte, a támadó másodszor luftot rúgott, majd harmadszorra már nem hibázott. A folytatásban az angolok megszerezhették volna a vezetést, de előbb Xhaka lőtt középre, majd Özil rontott ziccert.

Szünet után beindult a Bayern-henger, előbb Lahm beadása után Lewandowski fejelt 10 méterről a hálóba, ezt követően a lengyel sarokkal adott szenzációs gólpasszt Thiagónak, a 63. percben a spanyol duplázni tudott. A hajrában a csereként beállt Müller adta meg a kegyelemdöfést. A londoniak kilátástalan helyzetből várhatják a visszavágót.

Bayern München-Arsenal 5-1 (Robben 11., Lewandowski, 53., Thiago 56., 63., Müller 88., ill. A. Sanchez 30.)

A Napoli kitűnően kezdett a Real otthonában: a 8. percben Insigne lépett ki, majd 38 méterről a meglepett Navas mellett a kapuba lőtt. Gyorsan jött azonban az egyenlítés, miután Benzem öt méterről a kapuba fejelt. A francia a szünet előtt vezetést szerezhetett volna a madridiaknak, de lövése a kapufán csattant.

A második félidőben öt perc alatt eldöntötte a meccset a Real: Kroos 15-ről talált a kapuba, utána pedig Casemiro lőtt nagy gólt távolról. A Real kényelmes pozícióból várhatja a visszavágót.

Real Madrid-Napoli 3-1 (Benzema 19., Kroos 49., Casemiro 54., ill. Insigne 8.)