BL: A Bayern felállt 0-2-ről, de így is elbukta a döntő „visszavágóját” – videó

Az idei BL-szezon legjobb és legizgalmasabb mérkőzését hozta a címvédő Bayern München és a Paris Saint-Germain első összecsapása a negyeddöntőben. A nap másik meccsén a Chelsea nyerni tudott Portóban.
Privacsek András 2021. április 7., szerda 22:53
Szerző: Privacsek András 2021. április 7., szerda 22:53

Hazai kapufával kezdődött a Bayern-PSG meccs, majd az ellentámadás végén Mbappé lőtt éles szögből a kapuba, de kellett hozzá Neuer hibája is.

A 28. percben Neymar pazar átadása után Marquinhos volt higgadt és növelte a párizsiak előnyét. Szúk tíz perccel később a sérült Lewandowskit helyettesítő Choupo-Moting fejjel szépített.

A második félidőt elképesztő elánnal kezdték a bajorok és csak idő kérdése volt, hogy mikor egyenlítenek. A 61. percben megtörtént Müller fejese után.

Ezt követően azonban a PSG újra sikeresen fejezett be egy kontrát Mbappé révén és visszavette a vezetést, amivel megnyerte a mérkőzést.

Bayern München - Paris Saint-Germain 2-3 (Choupo-Moting 37., Müller 61., ill. Mbappé 3., 68., Marquinhos 28.)

A nap másik találkozóján ugyan a Porto több helyzetet dolgozott ki az első félidőben, de gólt nem tudott szerezni, ellentétben a Chelsea-vel. Tuchel csapata a hajrában is betalált, így nagyon kényelmes, kétgólos előnyből várhatja a hazai mérkőzést.

Porto – Chelsea 0-2 (Mount 32., Chillwell 85.)

A visszavágókat jövő héten kedden rendezik.

Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.