A Ludogorec régi ismerőse vezeti a Vidi BL-meccsét

Az osztrák Manuel Schüttengruber fújja a sípot a MOL Vidi-Ludogorec BL második selejtezőkörének mérkőzésén szerda este. A 35 éves játékvezető már korábban vezetett meccset a bolgároknak.
Csakfoci Admin 2018. július 30., hétfő 15:28
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 30., hétfő 15:28

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint a 35 éves osztrák bíró, Manuel Schüttengruber fogja vezetni augusztus 1-jén, a MOL Vidi-Ludogorec BL második selejtezőkörének meccsét. Munkáját Robert Steinacher és Andreas Rothmann segítik az oldalvonal mentén, a negyedik játékvezető Rene Eisner lesz. Amennyiben a fehérváriak túljutnak a bolgár Ludogorecen, akkor a korábbi játékosukat, Lang Ádámot is soraiban tudó kolozsvári CFR Cluj, vagy a svéd Malmö csapatával találkoznak a BL-selejtező harmadik fordulójában.

Az osztrák játékvezető a szezonban alapvetően az U19-es Bajnokok Ligájában volt többnyire foglalkoztatva: összesen négy mérkőzésen működött közre.

Schüttengrubernek a bolgár Ludogorec csapata ismerős lehet, hiszen a mögöttünk hagyott idényben ő vezette a Zalgiris Vilnius-Ludogorec Razgrad (2-1) szintén BL 2. selejtezőkörének meccsét. A mérkőzésen bőkezűen bánt a lapokkal: 6 sárgát és egy pirosat osztott ki.

Schüttengruber korábban az osztrák Auto Günther Hallencup nevezetű kispályás focitornán is közreműködött, mint játékvezető.