"3-1-nél azt mondták, vége"; Mascherano: "Elismerem, ez 11-es volt" - a BL-csoda legjobb értékelései

A Barcelona 6-1-es sikere - amely továbbjutást ért a PSG ellen - után érzelemdúsan értékelték a főszereplők a történteket.
Mokány Lajos 2017. március 9., csütörtök 8:02
Szerző: Mokány Lajos 2017. március 9., csütörtök 8:02

Íme, a főszereplők örömszavai vagy éppen keserű mondatai.

Gerard Piqué, a katalánok egyik védője :

Ez minden idők legnagyszerűbb fordítása, páratlan. 3-1-nél nehéz helyzetben voltunk, a szurkolók elindulhattak volna haza, de nem tették. Ők is jól jártak. Olyan edzők temettek el minket, mint Domenech vagy Sacchi, de nekik is megmutattuk, a mi helyünk a győztesek között van. Kilenc hónap múlva sok új nővérre és kórházi ágyra lesz szükség, mert nagyon sokan fognak szerelmeskedni ez után a meccs után éjszaka...

Javier Mascherano, aki a PSG által reklamált 11-esről is beszélt:

Nem fogok hazudni, igen, hozzáértem a 16-oson belül Di Mariához. De nem az elmaradt 11-es az ok, amiért végül mi jutottunk tovább. A futballt azért kezdik el sokan játszani, hogy ilyen meccseket éljenek át, és szerencsések vagyunk, hogy mi ezt most átélhettük. Az ilyen visszatérésre még nagyon sokáig emlékezni fognak az emberek. Végig hittünk a sikerben, tudtuk, jó úton járunk, aztán jött egy pillanat, amikor úgy tűnt, minden odaveszik. De jött az utolsó 10 perc, amikor ismét elkezdtünk hinni magunkban.

Luis Enrique, aki a szezon végén távozik:

Azoknak küldeném ezt a sikert, akik nem hittek bennünk 0-4 után. Mi nem tartoztunk közéjük. Rengeteget kockáztattunk, de ez bejött. Az ilyen dráma is benne van a futballban, most mi is megízlelhettük. A hit a legfontosabb szó, ami kifejezi a sikerünket. 10 perccel a vége előtt ilyen helyzetben általában hazaindulnak a drukkerek, de most végig velünk maradtak. Aki mégis elindult, az bánhatja, mert lemaradt erről a történelmi tettről.

Unai Emery, akit sokan hibáztattak csapata rossz felfogásáért:

Sokat hibáztunk az első félidőben, mert nem helyeztük nyomás alá a hazai csapatot. Mindkét gólt hiba előzte meg. A második félidőre kissé megnyugodtunk, és volt esélyünk a 3-2-re is. Nem nekünk kedveztek a bírói döntések, és a végén mindent elbuktunk. Nagy csalódás a vereség és a kiesés, nekem és a csapatnak is tanulnia kell ebből. Óriási lehetőséget szalasztottunk el. A hazai mérkőzés után önbizalommal telve kellett volna futballoznunk, de nem tudtunk átlépni a saját árnyékunkon.

Marco Verratti, a PSG egyik kulcsembere:

Megérdemelt a Barcelona továbbjutása. Három gól előnyt adtunk nekik, csak utána kezdtünk el futballozni. A Barca-játékosai azt mondták 3-1-nél a pályán, vége a párharcnak, mi pedig megnyugodtunk. 6-1 lett a vége, és erről nem a bíró tehet.

Sergi Roberto, a mindent eldöntő gól szerzője:

Teljesen magával ragadott a szituáció, így fogalmam sincs, hogy szereztem a mindent eldöntő gólt. Cavani gólja után borzasztó helyzetbe kerültünk, de utána is keményen dolgoztunk.

Ivan Rakitic, aki a hajrában már nem volt a pályán:

Ez egy lehetetlen küldetés volt, és egy nagyon különleges nap lett belőle. A Super Bowl megmutatta, a sportban is vannak hihetetlen dolgok. Minket is sokan leírtak az első meccs után, de megcsináltuk. Őrületes nap volt, a Barcelona pedig a legnagyobb csapat a világon.