Topligák: Messi csúnyán megtaposta ellenfelét, majd remek gólpasszt adott - eredmények, videók

Nehézkesen gyűjtötte be a három pontot a Barcelona az Athletic Bilbao elleni keddi bajnokin, végül Rakitic gólja döntött. Lionel Messi nemcsak a gólpasszával, hanem a büntetlenül maradt taposásával vetette észre magát. Angliában négy nyeretlen bajnoki után nyert a Tottenham, a Serie A-ban triplázott a Parma támadója.
Nyikes Zoltán 2020. június 24., szerda 8:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. június 24., szerda 8:52

Spanyol bajnokság, 31. forduló

Barcelona–Athletic Bilbao 1-0 (Rakitic 71.)

A címvédő FC Barcelona házigazdaként 1-0-ra legyőzte az Athletic Bilbao csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának keddi játéknapján. A meccs egyetlen gólját a 64. percben pályára lépett horvát Ivan Rakitic szerezte a 71. percben, Lionel Messi passzából. A világbajnoki ezüstérmes középpályás a klubcsapatában legutóbb tavaly márciusban szerzett gólt tétmérkőzésen, akkor a Real Madrid elleni találata is 1-0-s sikert jelentett a Barcelonának.

A találkozó utózöngéje nemcsak Messi zseniális passzától hangos, hanem az argentin támadó csúnya taposásától is, amit hatalmas meglepetésre semmilyen lappal nem büntetett a játékvezető. A Barcelona világklasszisa egyébként az utóbbi időben többször is hevesebb vérmérsékletű volt a megszokottnál, a Sevilla elleni múlt heti bajnokin például Diego Carlost a mellkasánál, nyakánál fogva lökte meg, majd hétfőn arról cikkezett a spanyol sajtó, hogy összebalhézott az edzésen Antoine Griezmannal.

Rakitic gólja

Messi taposása

Premier League, 31. forduló

Leicester–Brighton 0-0
Tottenham–West Ham 2-0 (Soucek 64. - öngól, Kane 82.)

A Tottenham négy nyeretlen bajnoki után gyűjtötte be újra a három pontot, miután az angol labdarúgó élvonal 31. fordulójának keddi játéknapján 2-0-ra legyőzte vendégét, a kiesés elől menekülő West Hamet.

Soucek - öngól

Kane 2-0

Serie A, 27. forduló

SPAL–Cagliari 0-1 (Simeone 93.)
Verona–Napoli 0-2 (Milik 38., Lozano 90.)
Genoa–Parma 1-4 (I. Falque 59 - 11-esből, ill. Cornelius 18., 33., 53., Kulusevski 87.)
Torino–Udinese 1-0 (Belotti 16.)

A Parma 4-1-re győzött a Genoa otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának keddi játéknapján. A vendégek csatára, Andreas Cornelius mesterhármast ért el, a negyedik találat előtt pedig ő adta a gólpasszt. A dán játékos októberben a Genoa elleni hazai meccsen (5-1) is három gólig jutott. (MTI/csakfoci)