Az Arsenal meglepetésre 3-1-re nyert a harmadik helyezett Leicester City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.
A londoniak legutóbb 2015 szeptemberében nyertek bajnoki meccset Leicesterben, azóta egy döntetlen mellett háromszor kikaptak vendégként.
A városi rivális Tottenham nem sokkal később a duplázó és egy gólpasszt is kiosztó Gareth Bale vezetésével 4-0-ra kiütötte hazai pályán a Burnley együttesét. A Spurs ezzel jelenleg a 8., két ponttal megelőzve a 10. pozíciót elfoglaló Arsenalt.
Premier League, 26. forduló:
Tottenham – Burnley 4-0 (Bale 2., 55., Kane 15., Lucas 31.)
Leicester City – Arsenal 1-3 (Tielemans 6., ill. D. Luiz 39., Lacazette 47. – 11-esből, Pépé 52.)
Crystal Palace – Fulham 0-0
Később:
17:30: Chelsea – Manchester United
20:15: Sheffield United – Liverpool
Átigazolások
Puskás Akadémia
Megvan Balajcza utódja
Az Újpestre távozott Balajcza Szabolcs helyett januártól Molnár Péter felel a Puskás NB I-es csapata kapusainak felkészítéséért. A 42 esztendős szakember korábban NB III-as gárdánknál, illetve az U19-es együttesnél dolgozott. (pfla.hu)
Villámkarrier
Vignjevic máris távozik
A korábbi újpesti és kispesti szakvezető, Nebojsa Vignjevic másfél hónapot töltött el mindössze a görög Iraklisz kispadján.
Ferencváros
Varga 4,5 milliónál is többe került
Hajnal Tamás, a Ferencváros sportigazgatója részletesen beszélt Varga Barnabás görögországi átigazolásáról.