Fotó: twitter.com/ChelseaFC
A Bajnokok Ligája előző kiírásának döntője után először találkozott újra a Chelsea és a City, a csatát pedig ezúttal Guardioláék nyerték. Ronaldo első bajnoki vereségét szenvedte el a visszatérése óta, Bruno Fernandes 11-est hibázott az MU-ban.
A Chelsea és a Manchester United is otthon szenvedett 1-0-s vereséget az angol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának szombati játéknapján, előbbi a Manchester Citytől, utóbbi az Aston Villától.
A londoni Kékeket irányító Thomas Tuchel - és segítője, Lőw Zsolt - együttese az 53. percben kapott góllal maradt pont nélkül, míg az Aston Villa a 88. percben szerezte a győzelmet jelentő találatot.
A Chelsea-nek az MU-nak ez volt az első veresége a bajnoki szezonban.
Premier League, 6. forduló
Chelsea–Manchester City 0-1 (Gabriel Jesus 53.)
Manchester United–Aston Villa 0-1 (Hause 88.)
(MTI)
Így nyert a City
Ezzel a góllal nyert a Villa
Fernandes kihagyott 11-ese
Átigazolások
Ferencváros
Az Ajaxnál a korábbi edző
A 36-szoros holland bajnok és egyszeres BL-győztes Ajaxnál lett asszisztensedző Denny Landzaat, aki korábban fél éven keresztül Pascal Jansen vezetőedző segítője volt a Fradinál. (ajax.nl)
MTK Budapest
Aláírt a házi gólkirály
Az MTK Budapest mindenben megállapodott Marin Jurinával jövő nyáron lejáró szerződése meghosszabbításáról, így a gólerős támadó a következő időszakban is kék-fehéreket erősíti majd.
Légiósok
Szoboszlai Dominik
A Manchester City a hírek szerint Szoboszlai Dominikot figyeli, és nem véletlenül: a magyar középpályás egy brit portál szerint tökéletes erősítés lenne Pep Guardiola csapatának.