Nem vicc: Négyet cserélt Guardiola a Wembley-ben

Mondhatni történelmi pillanatra került sor vasárnap, az FA-kupa elődöntőjében.
Dudás Gábor 2017. április 24., hétfő 4:55
Mondhatni történelmi pillanatra került sor vasárnap, az FA-kupa elődöntőjében.
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 24., hétfő 4:55

Kelechi Iheanacho váltotta (a 23. percben, Silva sérülése miatt pályára küdött) Raheem Sterlinget az Arsenal és a Manchester City FA-kupa elődöntőjének 105. percét követően, a ráadás rövid szünetében – Pep Guardiolának ez volt a negyedik cseréje, ám ezzel nem követett el szarvashibát a spanyol tréner.

Az angol szövetség, az FA ugyanis a kupasorozat negyeddöntőiben, elődöntőiben és döntőjében, kísérleti jelleggel lehetőséget ad a csapatoknak arra, hogy hosszabbítás esetén – a FIFA korábbi reformjavaslata alapján – az eddigi három helyett négyet cseréljenek.

 

Ezt használta ki Guardiola, ám a változtatás ezúttal nem járt sikerrel, az Arsenal jutott a Chelsea elleni, május 27-i fináléba 2-1-s sikerével.

Az újítás óta egyébként Alvaro Morata, a Real Madrid támadója viselheti "az első negyedik cserejátékos" címét, a spanyol játékos Cristiano Ronaldo helyére állt be a Klubvilágbajnokság döntőjében. 

Átigazolások
Szentlőrinc
Márton Gábor
Márton Gábor sportigazgatóként csatlakozik az NB II-es csapathoz.
Videoton
Marad a fiatal
Szerződést hosszabbítottak 18 éves támadó középpályásukkal, Ekbauer Tamással, aki jelenleg kölcsönben, Veszprémben szerepel.
Paks/Honvéd
Vécseit akarják Kispesten
Az elmúlt hat évben öt bajnoki címet és három kupagyőzelmet is bezsebelő Vécsei Bálinttal erősítene az NB I felé tartó Honvéd.
Tovább az összes átigazoláshoz