Fotó: twitter.com/LFC

Mané becsúszó szereléssel is gólt lőtt, a City-specialista kiütötte Guardiolálékat az FA Kupából - videók

Sadio Manéra nem volt ellenszere a Manchester Citynek, így a Liverpool jutott be az FA Kupa döntőjébe.
Budai László 2022. április 16., szombat 18:24
Szerző: Budai László 2022. április 16., szombat 18:24

Parádés első félidőt produkált a Liverpool a Manchester City elleni FA Kupa-elődöntőben. A Vörösök Konate góljával szereztek vezetést, majd a szünet előtt még Mané duplázott - előbb becsúszva (!), majd egy szép lövéssel talált be -, így 45 perc alatt 3-0 volt a Poolnak.

Mané már a 9. és 10. gólját szerezte a manchesteriek ellen, a 2014/15-ös szezon óta ennél többször senki nem talált a kapujukba.

A második játékrész elején Grealish gyorsan szépített, de sokáig nem tudott közelebb zárkózni a City, amely a 91. percben Bernardo Silva révén ugyan feljött 3-2-re, de egyenlítenie már nem sikerült.

A Liverpool majd a holnap rendezendő Chelsea-Crystal Palace mérkőzés győztesével találkozik a fináléban.

FA Kupa, elődöntő

Manchester City-Liverpool 2-3 (Grealish 47., Bernardo Silva 91., ill. Konate 9., Mané 17., 45.)