Liverpool-MU: Minden kimaradt az angol foci legnagyobb rangadóján - videó

0-0-s döntetlen született az angol Premier League örökrangadóján, a Liverpool-Manchester United mérkőzésen vasárnap.
Dudás Gábor 2021. január 17., vasárnap 19:28
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 17., vasárnap 19:28

Évek óta nem fordult elő, hogy az élről várta a Manchester United a Liverpool elleni csúcsrangadót az angol bajnokságban. Látszott is a Liverpoolon, hogy ezen gyorsan változtatni akar, a hazaiak alaposan nekiestek a Vörös Ördögöknek, az első bő félórában nyolc alkalommal is próbálkoztak kapuralövéssel, míg az MU a 16-osig is alig jutott el.

A félidő hajrájára azért magához tért a vendégcsapat is, Bruno Fernandes lövésénél és Rashford kiugrásában (Alisson mentett nagyot) benne volt a gólveszély.

A második játékrészben is a Pool diktálta a tempót, de a hajrában megint volt két nagy helyzete a Unitednek, ám Bruno Fernandes és Pogba közeli lövésénél is nagyot fogott a hazaiak brazil kapusa.

Maradt végül a 0-0, az MU továbbra is vezeti a Premier Leagur tabelláját, egy ponttal a Leicester City és kettővel a harmadik Liverpool előtt. A Manchester City egy esetleges esti győzelemmel még felléphetne a dobogó második fokára.

Premier League, 19. forduló:

Liverpool - Manchester United 0-0

Sheffield United – Tottenham 1-3 (McGoldrick 59., ill. Aurier 5., Kane 40., Ndombele 62.)

20:15: Manchester City – Crystal Palace

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.