Sergio Agüero mesterhármasával élre ugrott a ManCity - videó

A Manchester City továbbra is megállíthatatlan a bajnokságban: az előző idény bajnoka ezúttal öt góllal ütötte ki ellenfelét - köztük Sergio Agüero mesterhármast rúgott - a Premier League második fordulójában, és átvette a vezetést a tabellán.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 19., vasárnap 16:21
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 19., vasárnap 16:21

A Manchester City már az első félidőben lerendezte a lényegi kérdéseket az újonc Huddersfield ellen. Előbb a 25. percben Sergio Agüero volt eredményes: egy védelmi hibát kihasználva a kapus felett átemelte a labdát, majd perccel később Gabriel Jesus talált be ismét a védelem asszisztálása után. A 35. percben Ben Hamer hibája után megint Agüero csapott le. Az első félidő lefújása előtt két perccel Jon Stankovic szépített egy szöglet utáni kavarodás után kotorta be a labdát a ManCity kapujába.

A fordulás után a 48. percben David Silva 25 méterről szabadrúgásból vette be a Huddersfield kapuját. A 75. percben pedig az eddig kétgólos Agüero megszerezte harmadik gólját a meccsen. Végül a 6-1-es végeredmény Terence Kongolo öngóljával alakult ki, és ezzel a City az élre állt, amely a jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a PL tabelláját két forduló után a Chelsea előtt.

Agüero szenzációs formában játszik, hiszen a legutóbbi nyolc hazai meccsén 14 gólt rúgott.

Premier League, 2. forduló:

Manchester City - Huddersfield 6-1 (Agüero 25., 35., 75., Gabriel Jesus 31., David Silva 48., Kongolo 85. – öngól, ill. Stankovic 41.)

17:00, Brighton - Manchester United