A Liverpool sztárját rasszizmussal vádolják a derbi után: komoly vizsgálat indul - videó

Komoly utóélete lehet a Liverpool-Everton rangadónak. A vörösök egyik legnagyobb klasszisát, Firminót rasszista vádakkal illették, az FA vizsgálódik.
Mokány Lajos 2018. január 6., szombat 9:36
Komoly utóélete lehet a Liverpool-Everton rangadónak. A vörösök egyik legnagyobb klasszisát, Firminót rasszista vádakkal illették, az FA vizsgálódik.
Szerző: Mokány Lajos 2018. január 6., szombat 9:36

FA-Kupa mérkőzésen a Liverpool legyőzte az Evertont 2-1-re. A meccsnek azonban biztosan lesz folytatása: a hírek szerint a szövetség Roberto Firmino ügyében vizsgálódik.

A vád: rasszista beszólás. Történt, hogy a 40. perben Mason Holgate kilökte a pályáról a nézők közé a középpályást. Ő ezt nem hagyta szó nélkül, kakaskodás kezdődött a felek között, és az Everton futballistája szerint ekkor hangzott el egy rasszista kifejezés Firminótól. Az alábbi felvételen is látszódik, hogy a védőt egyszer csak kiakasztja valami, és rögtön jelzi is ezt a játékvezetőnek.

A hírek szerint a játékvezető ezt jelezte is a negyedik bírónak, majd meghallgatták Holgate-et is az esetről. A beszámolók szerint mindez bekerült a jelentésbe is, így az FA vizsgálja majd az ügyet. A Liverpool annyit közölt, a klub részéről mindenki együttműködő lesz a vizsgálat során.

Átigazolások
Légiósok
Szivics Topolyán
Hamarosan hivatalossá válhat, hogy Szivics Tomiszlávnak kell benntartania a Topolyát a szerb első osztályban.
DVSC/Paks
Pikáns átigazolás készülőben
A Csakfoci úgy tudja, a debreceniek a dobogóért ugyancsak harcban álló paksiak támadójával, az eddigi legjobb szezonját futó Szendrei Ákossal erősítenének.
Topolya
Szivics irányíthat
Szerb lapértesülések szerint az élvonalbeli Topolya új vezetőedzőt nevez ki Szivics Tomiszláv személyében.
Tovább az összes átigazoláshoz