Gyászol a futballvilág: Világbajnok áldozata van a koronavírus-járványnak

Elhunyt Norman Hunter, az angol labdarúgás és a Leeds United világbajnoki címet is nyert legendája - 76 évesen távozott az angol futballikon, miután nemrég koronavírus-fertőzéssel diagnosztizálták.
Dudás Gábor 2020. április 17., péntek 15:35
Szerző: Dudás Gábor 2020. április 17., péntek 15:35

Norman Hunter a múlt héten került kórházba, szervezetében pedig kimutatták a COVID-19-et. Az egykori világklasszis futballista megküzdött a vírussal, de végül elveszített élete utolsó nagy mérkőzését.

A 76 évesen elhunyt egykori kiváló védő 15 év alatt 726 találkozón szerepelt a Leeds United együttesében, amellyel két angol bajnoki címet, FA-kupát, Ligakupát, valamint kétszer az UEFA-kupa, illetve az Európa Liga elődjét, a Vásárvárosok Kupáját (VVK, 1968-ban és 1971-ben) is megnyerte. Az 1968-as fináléban a Leeds a Ferencvárost múlta felül 1-0-s összesítéssel, Hunter az Elland Roadon és a Népstadionban is végig a pályán volt, mint ahogy a Juventus elleni, három évvel későbbi párharcot is végigjátszotta.

Az angol válogatott az 1966-os, hazai rendezésű vb-n ért a csúcsra a "Norman a lábadba harap!" becenevet is megkapó, sziklakeménységű bekk, aki úgyis világbajnoknak mondhatja magát, hogy nem kapott végül lehetőséget a tornán. Nem úgy a két év múlva Eb-bronzérmet nyert együttesben.