Gyász: Legendás angol játékos hunyt el

Vasárnap, 81 éves korában elhunyt James Peter 'Jimmy' Greaves, aki 1966-ban világbajnok volt az angol labdarúgó-válogatott tagjaként.
Dudás Gábor 2021. szeptember 19., vasárnap 15:50
Vasárnap, 81 éves korában elhunyt James Peter 'Jimmy' Greaves, aki 1966-ban világbajnok volt az angol labdarúgó-válogatott tagjaként.
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 19., vasárnap 15:50

Az egykori támadó – aki hat évvel ezelőtt agyvérzést kapott – halálhírét korábbi klubja, a Tottenham Hotspur hozta nyilvánosságra.

Jimmy Greaves a Chelsea-nél kezdte pályafutását, 1957 és 1961 között 124 gólt szerzett a bajnokságban, majd 1961 és 1970 között a Tottenham együttesében 379 mérkőzésen 266 gólja volt, ami a mai napig klubrekord.

Az angol válogatottban 57 találkozón 44 alkalommal volt eredményes. Az aranyéremmel zárult 1966-os világbajnokságon sérülése miatt csak a csoportkörben lépett pályára.

Visszavonulása után évekig az egyik legnépszerűbb televíziós szakértő volt hazájában. (MTI)

Neked ajánljuk
Átigazolások
Ajka
Távozók, visszavonulók
Balogh Márton kapus és valószínűleg Tajthy Tamás is visszavonul. Távozik továbbá Borsos Filip, Zsolnai Richárd (mindkettő Békéscsabára megy), Szarka Ákos (Gyirmót) és Nikola Pantovic.
ETO
Bitri távozása hivatalos
Az ETO hivatalosan is bejelentette, hogy a Vålerengától kölcsönben szerepelt Eneo Bitri elhagyja a csapatot.
Békéscsaba
Támadók érkeztek
Két támadót, Borsos Filipet és Zsolnai Richárd Tibort is Ajkáról szerezték meg. Távozik ellenben Uram János, Czékus Ádám, Pintér Norbert, valamint Fazekas Lóránt.
Tovább az összes átigazoláshoz