Gera mágikus góljai egy listán a Real-verő Tottenhammel – videó

A magyar klasszis duplája akkor továbbjutást ért a Juventus ellen. Azt a sikert most az angol csapatok legnagyobb bravúrjai közé emelték.
Budai László 2017. november 3., péntek 14:20
Szerző: Budai László 2017. november 3., péntek 14:20

A neves The Telegraph a Tottenham Bajnokok Ligájában, a Real Madrid ellen aratott 3-1-es győzelmének apropóján összeszedte azokat az angol sikereket, amelyeket hasonló bravúros teljesítménnyel értek el a nemzetközi porondon. Nem a mérkőzések nagysága számított, hanem maga a produkció, amely sokszor erőn felüli volt.

A tízes lista kilencedik helyére egy magyar főszereplővel aratott siker került. A Fulham 2010-ben az Európa Liga legjobb 16 csapata között 3-1-es hátrányból fogadta a Juventust. A torinóiak hamar gólt szereztek, így kezdett elúszni a meccs. Bobby Zamora azonban egyenlített, majd Fabio Cannavarót kiállították. Ezután jöttek Gera Zoltán pillanatai, aki a 39. percben akcióból vezetést szerzett, majd tíz perccel később tizenegyesből a harmadik Fulham-gólt is megszerezte. A találkozót végül Demsey találata zárta le (4-1).

A Fulham meccse olyan találkozókkal került fel a listára, mint a MU 1999-es, Juve elleni fordítása az BL-elődöntőben (2-3), vagy a Chelsea 4-2-es sikere a Barcelona felett szintén a Bajnokok Ligájában (2005).