Az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) többé nem biztosít alkoholtartalmú pezsgőt az FA Kupa győztesének.
Az FA szerdai bejelentése szerint azért szakítanak a hagyományokkal, mert egyrészt minden játékos vallási meggyőződését szeretnék tiszteletben tartani - márpedig az iszlám tiltja az alkoholfogyasztást -, másrészt nem akarják, hogy a 18 éven aluli futballisták alkoholt fogyasszanak a pályán az ünneplés során.
A szövetség mostantól alkoholmentes „pezsgőutánzatot” ad a kupagyőztes csapatnak, ahogy ez már a Premier League-ben is szokás.
Az idei kupadöntőt a Manchester City és a Watford játssza május 18-án a Wembley Stadionban, az érdekelt játékosok közül Rijad Mahrez, Benjamin Mendy, Ilkay Gündogan és Abdoulaye Doucoure is muszlim hitű. (MTI)
Átigazolások
Újpest
Grzelak újra munkába állhat
Fél év után kaphat újra kispadot az Újpestről menesztett Grzelak, norvég csapattal folytat előrehaladott tárgyalásokat.
Légiósok
Szoboszlai Dominik
A Real Madrid valóban kiszemelte magának Szoboszlai Dominikot, de januárban nem reális a magyar középpályás költözése - állítja a Tuttomercatoweb.
Magyar válogatott
Rossi jövője
Sajtóhírek szerint a Magyar Labdarúgó-szövetség egyelőre nem tervezi Marco Rossi menesztését.