Elfogadnák az angol szurkolók a meleg focistákat

Egy felmérés szerint a drukkereket nem zavarná a dolog.
admin 2016. október 27., csütörtök 19:14
Egy felmérés szerint a drukkereket nem zavarná a dolog.
Szerző: admin 2016. október 27., csütörtök 19:14

 

Az angol szurkolók többségének nem okozna gondot elfogadni, hogy klubjukban meleg futballisták is játszanak. A szövetség kemény fellépést ígért a homofób megnyilvánulások ellen.

A BBC rádió internetes felmérése szerint a mintegy négyezer megkérdezett hallgató 82 százaléka úgy nyilatkozott, hogy semmi kifogása nem lenne, ha homoszexuális játékos szerepelne a csapatban. Nyolc százalék vélekedett úgy, hogy ebben az esetben már nem támogatná tovább kedvenceit.

Greg Clarke, az angol szövetség (FA) elnöke egy hete azt mondta, hogy a maga részéről csak óvatosan bátorítaná a labdarúgókat melegségük felvállalására, mivel a drukkerek esetleg sértőnek találhatnák a vallomást. Az FA-főnök hozzátette, szégyelli, hogy a játékosoknak félniük kell a kitárulkozástól, és kemény fellépést ígért a homofób szurkolói megnyilvánulások ellen. (MTI)

Átigazolások
ZTE
Portugál érkező?
Új portugál légióssal erősíthet a ZTE FC.
Légiósok
Gulácsi marad
Az RB Leipzig meghosszabbította Gulácsi Péter szerződését.
Ferencváros
Keane-t Londonba várnák
Az angol sajtóban továbbra is napirenden van Robbie Keane esetleges érkezése a Tottenhamhez, de hosszabb távon egy másik nagy visszatérő lehet a megoldás.
Tovább az összes átigazoláshoz