Premier League: Komoly manchesteri csapás érte a Chelsea bajnoki álmait - videó

Az angol Premier League 17. fordulójának rangadóján a Chelsea Londonban fogadta a Manchester Cityt, amely 3-1-s idegenbeli sikerével megelőzte egyik nagy riválisát és ott van a dobogósok nyomában.
Dudás Gábor 2021. január 3., vasárnap 19:48
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 3., vasárnap 19:48

Szeptember után másodszor kapott ki hazai pályán a Chelsea a Premier League-ben. A Manchester City Gündogan és Foden három perc alatt született góljaival már az első félidő közepén kétgólos előnyre tett szert, a londoniak pedig nem igazán tudták megtartani a labdát, nem volt igazi átütőerő az akcióikban.

Ennek köszönhetően a játékrész hajrájára fordulva a harmadik City-gól is megszületett, ekkor De Bruyne terelte a kapufáról kipattanó labdát a hálóba.

A fordulás után is inkább csak szenvedett a Chelsea, kevés igazi helyzete akadt, de a ráadásban legalább a szépítés összejött Frank Lampard csapatának: Havertz passza után Hudson-Odoi lőtt 6 méterről a bal alsóba, kialakítva az 1-3-s végeredményt.

Győzelmével a City már az 5. a tabellán, a Chelsea viszont már csak a 8. pozíciót foglalja el.

Premier League, 17. forduló:

Chelsea – Manchester City 1-3 (Hudson-Odoi 92., ill. Gündogan 18., Foden 21., De Bruyne 36.)

Newcastle United – Leicester City 1-2 (Carroll 82., ill. Maddison 55., Tielemans 73.)

Hétfőn:

21:00: Southampton – Liverpool

A Premier League élmezőnyének állása (BBC):

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.