A Chelsea újabb kiütéses vereségbe szaladt bele, Conte állása bánhatja – videó

A londoniak hamar emberhátrányba kerültek, ezt pedig, főleg a hajrában tökéletesen kihasználta a Watford. Az olaszoknál a Lazio meglepetésre hazai pályán bukott.
Budai László 2018. február 5., hétfő 22:54
Szerző: Budai László 2018. február 5., hétfő 22:54

Premier League

Angol lapok már a mérkőzés előtt arról írtak, hogy amennyiben a Chelsea nem győzi le a Watfordot hétfő este, abban az esetben meneszthetik Antonio Conte menedzsert. Az olasz szakember így nem lehetett túl nyugodt, amikor a 30. percben Bakayoko második sárgáját is megkapta, így kiállította őt a játékvezető. A gondok tovább nőttek, miután a Watford friss szerzeménye, Deulofeu 11-est harcolt ki, a büntetőt pedig Deeney be is vágta (1-0).

A 82. percben a Chelsea Hazard révén egyenlített, de Janmaat azonnal visszavette az előnyt a hazaiaknak, majd Deulofeu és Pereyra végleg eldöntötte a találkozót (4-1). A vendégek így a Bournemouth-tól elszenvedett 0-3 után újabb kellemetlen vereséget szenvedtek. Ez pedig könnyen lehet, hogy Conte állásába kerülhet.

TABELLA: ÍGY ÁLLNAK A TOPLIGÁK

Watford-Chelsea 4-1 (Deeney 42. - 11-esből, Janmaat 84., Deulofeu 88., Pereyra 91., ill. Hazard 82.) - kiállítva: Bakayoko 30. (Chelsea)

Serie A

A Lazio már az első félidőben sem tudott mit kezdeni a sokszor teljesen visszaálló, máskor a rómaiakra nagyobb nyomást gyakorló Genoával. A kiesés elől menekülő Genoa ráadásul a második játékrészben vezetést szerzett, majd bár a Lazio egyenlített, ellenfele előbb lőtt egy gólt, amelyet visszavontak, majd a ráadásban már szabályos találattal megnyerte a meccset (1-2).

Lazio-Genoa 1-2 (Parolo 59., ill. Pandev 55., Laxalt 92.)