Fotó: twitter.com/wba

Bombameglepetés a PL-ben: A Chelsea beleszaladt egy ötösbe a West Brom ellen, megvan Lőwék első veresége - videó

Tizennégy tétmérkőzés után először szenvedett vereséget Thomas Tuchel vezetőedző és Lőw Zsolt asszisztensedző a Chelsea kispadján. A West Bromnál gólt lőtt az Újpest korábbi támadója, Mbaye Diagne is.
Nyikes Zoltán 2021. április 3., szombat 15:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. április 3., szombat 15:49

A Chelsea nagy meglepetésre 5-2-re kikapott házigazdaként a kieső helyen álló West Bromwich Albiontól az angol labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A 27. percben a hazaiak szereztek vezetést, de két perc múlva emberhátrányba kerültek, mert Thiago Silva megkapta második sárga lapját. A brazil Matheus Pereira az első félidő hosszabbításában duplázni tudott, így a szünetben már a WBA állt jobban. A második felvonásban a birminghamiek részéről Callum Robinson kétszer, az Újpest korábbi csatára, a szenegáli Mbaye Diagne egyszer volt eredményes. Robinson a 42. meccsét játszotta a Premier League-ben, ezeken öt gólt szerzett, két gólpasszt adott, és egy gólpasszon kívül mindet a Chelsea ellen érte el.

A londoniak első alkalommal veszítettek a január végén kinevezett Thomas Tuchel vezetésével, akinek a munkáját Lőw Zsolt segíti. A német edző irányításával eddig tíz győzelem és négy döntetlen volt a Chelsea mérlege. (MTI)

Premier League, 30. forduló

Chelsea-West Brom 2-5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. Pereira 45+2, 45+4, Robinson 63., 91., Diagne 68.)
Kiállítva: T. Silva (29. - Chelsea)