Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Bundesliga: A 97. percben buktak el két pontot Dárdaiék, Novothnyék 40 méteres góllal győzték le Sallaiékat - eredmények, videók

Már szinte a zsebében érezhette a Hertha a három pontot, a négyperces hosszabbítás hetedik percében azonban egyenlített az Augsburg. Haaland góllal tért vissza, a Fürth és a Hoffenheim meccsén 9 találat esett.
Nyikes Zoltán 2021. november 27., szombat 17:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 27., szombat 17:46

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Augsburggal a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján. A berlini együttes immáron négy mérkőzés óta nyeretlen. Az Augusburg - amely az előző fordulóban a címvédő és listavezető Bayern Münchent győzte le - a 97. percben egyenlített.

Az újonc Bochum meglepetésre hátrányból fordítva 2-1-re diadalmaskodott otthon a Sallai Rolandot csereként a 75. perctől foglalkoztató Freiburg ellen. A hazaiaknál Novothny Soma nem kapott lehetőséget.

A Borussia Dortmund ugyan 2016 szeptembere óta először kapott gólt a Wolfsburgtól, 2015 májusa óta tartó veretlensége ezúttal sem szakadt meg kedvenc riválisával szemben, és sorozatban hetedszer győzte le a Bundesligában. A szintén újonc Greuther Fürth vezetett ugyan a Hoffenheim ellen, de végül hazai pályán 6-3-as vereségbe szaladt bele, és továbbra is vár története első hazai Bundesliga-győzelmére. Eddig egyetlen élvonalbeli szezonjában, a 2012/13-as idényben mind a négy győzelmét idegenben aratta, hazai pályán immáron 18 vereség és öt döntetlen a mérlege. (MTI)

Bundesliga, 13. forduló:

Greuther Fürth-Hoffenheim 3-6 (Leweling 22., Tillman 46., Hrgota 68., ill. Bebou 32., 62., 80., Rutter 40., 58., Meyerhofer 66. - öngól)
Hertha BSC-Augsburg 1-1 (Richter 40., ill. Gregoritsch 97.)
1. FC Köln-Borussia Mönchengladbach 4-1 (Ljubicic 55., Uth 77., Duda 78., S. Andersson 93., ill. Hofmann 74.)
VfL Bochum-Freiburg 2-1 (Polter 54., Pantovic 82., ill. Lienhart 51.)
Wolfsburg-Borussia Dortmund 1-3 (Weghorst 2., ill. Can 35. - 11-esből, Malen 55., Haaland 81.)