Amerikában és Ázsiában is jöttek a magyar gólok - légióskörkép

Ez történt a külföldön játszó magyar légiósokkal a hétvégén, Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. február 20., hétfő 9:44
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 20., hétfő 9:44

NÉMETORSZÁG

Ötpontosra faragta hátrányát az éllovas Bayern München mögött az RB Leipzig csapata. A lipcseiek a 11-est hárító Gulácsi Péternek is köszönhetően 2-1-re győztek vasárnap a Borussia Mönchengladbach otthonában

2-0-ra győzött a sereghajtó Darmstadt ellen, így őrzi élmezőnybeli helyét a Hoffenheim a Bundesligában. Szalai Ádám a 65. percben állt be a szombati találkozón.

Dárdai Pál csapata, a Hertha a 97. percig vezetett a listavezető Bayern München ellen, de végül egy pontot szerzett. A magyar szakember és a berlini szurkolók is bosszúsak voltak, utóbbiak le is köpték a müncheniek trénerét, Carlo Ancelottit.

Megyeri Balázs (kezdőként) és Pintér Ádám (csereként az 53. perctől) is játszott a másodosztályú Greuther Fürthben, amely Radoki János irányításával verte 1-0-ra a Fortuna Düsseldorfot.

Stieber Zoltán (Kaiserslautern) végig a kispadon ült csapata, a Sandhausen ellen aratott 3-0-s sikere alkalmával.

Nagy Dániel nem ott volt a Würzburger Kickers keretében, csapata 2-1-re kapott ki Bochumban. A sérült Simon Krisztián klubja, az 1860 München hétfőn este lép majd pályára a Nürnberg ellen.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám kezdőként játszott a Bolognában az Internazionale ellen, a milánóiak a magyar középpályás 69. percben történt lecserélése után szerzett Gabriel Barbosa-góllal győztek 1-0-ra.

A nehéz helyzetben lévő Palermo ezúttal Sallai Rolanddal és Balogh Norberttel is a kezdőcsapatban lépett pályára a listavezető Juventus otthonában és 4-1-s vereséget szenvedett. A sérülése után visszatérő Sallai 70, Balogh pedig 81 percet játszott. A meccset követően a két magyar dicsérték is, meg nem is.

A Serie B-ben Adorján Krisztián (Novara) a 82. percben állt be csapatába, amely 1-0-ra győzött a Latina otthonában, és jelenleg a 11. a tabellán.

Forgács Dávid már a 36. percben beállt a harmadosztályú Anconába, mely 0-0-ra végzett a Santarcangelo ellen a 26. fordulóban.

FRANCIAORSZÁG

Lang Ádám kezdőként végig a pályán volt az élvonalbeli Dijon csapatában, amely 4-2-es papírforma-vereséget szenvedett a Lyon stadionjában.

A francia másodosztályban Bese Barnabás a 69. percben állt be a Le Havre-ba, amely 2-0-ra kapott ki a Brest ellen.

LENGYELORSZÁG

A Gyurcsó Ádámmal felálló Pogon Szczecin 1-1-es döntetlent játszott a Cracovia vendégeként az Ekstraklasa 22. fordulójában. A krakkóiaknál nem volt a keretben sem Litauszki Róbert.

Nagy Dominik végig a padon ült, így még mindig várni kell a bajnoki debütálására a Legia Varsóban. A fővárosiak nagy meglepetésre otthon kaptak ki 3-1-re a forduló előtt még sereghajtó Ruch Chorzów gárdájától.

AUSZTRIA

Szántó Tamás a 85. percben állt be az Admira ellen 0-0-ra végző Rapid Wienbe, Szalai Attila viszont nem volt keretben. Ugyancsak kimaradt a Mattersburg Wolfberger elleni, 2-1-es sikeréből Varga Barnabás.

HORVÁTORSZÁG

A Hajduk Split 1-1-es döntetlent játszott az RNK Split elleni városi derbin. Futács Márkó kezdőként végig a pályán volt, de gólt ezúttal nem szerzett.

USA

Nikolics Nemanja gólpasszal járult hozzá a Chicago Fire 5-2-s, Miami elleni felkészülési győzelméhez.

Sallói Dániel (Kansas City) csereként állt be a Desert Diamond Cup elnevezésű felkészülési tornán a New York Red Bulls ellen, és végül góllal és gólpasszal járult hozzá csapata 3-0-s győzelméhez a New York Red Bulls ellen.

KATAR

Németh Krisztián a 13. percben talált be a katari Al Garaffa és Al Khor bajnoki meccsén, a válogatott támadó a 12. percben levitte szépen a labdát az alapvonalig, majd beadott, de ott kézzel akasztotta meg egy védő az akciót. A megítélt 11-est magabiztosan értékesítette a magyar csatár. Mint később kiderült, a gól egyben győzelmet is jelentett csapatának, amely 1-0-s sikerével az 5. helyen áll a tabellán. A sérülés után nemrég visszatért Némethet a 76. percben cserélte le edzője.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir a 69. percig volt a pályán az Adanasporban, amely odahaza 5-1-es vereséget szenvedett az Osmanlispor elleni Süper Lig-meccsen. Klubja az utolsó előtti a tabellán.

BELGIUM

Köteles László egyelőre nem lehetett ott az élvonalbeli Waasland-Beveren kapujában, klubja 2-1-re nyert a Mouscron stadionjában.

SVÁJC

Sajtóhírek szerint a Sionba visszarendelt Mervó Bencével szerződést bontott a klubja, így szabadon igazolhatóvá vált.

A Lugano 1-1-et játszott a Vadut otthonában megrendezett élvonalbeli bajnokin, Vécsei Bálint végig a kispadon ült a vendégeknél.

ROMÁNIA

Bőle Lukács klubja, a CSM Iasi hétfőn késő délután játszik élvonalbeli bajnokit Temesváron.

SZLOVÁKIA

A Slovan Bratislava 2-0-ra nyert a Tatran Presov vendégeként a 20. fordulóban. A pozsonyiaknál Priskin Tamás a 65. percben, még 0-0-s állásnál lépett pályára és negyedórával később gólpasszt adott a végül duplázó Soumah-nak. A jelenet 02:03-tól a videón:

IZRAEL

Korhut Mihály visszatért sérülése után és a 74. percig volt a pályán a Hapoel Beer Sevában, mely 0-0-ra végzett a Hapoel Haifa otthonában a helyi élvonal 23. fordulójában. Csapata hárompontos előnnyel áll a táblázat élén.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs csapata, az Al Wahda 5-1-re verte az Al Sharjahot. A magyar játékos 2-1 után talált be, az 51. percben mértani pontosságú szabadrúgása után kötött ki a labda a hálóban. A szélsőt négy perccel később lecserélték.

HONGKONG

A hongkongi bajnokság 15. fordulójában Vadócz Krisztián végig a pályán volt a Tai Po együttesét 1-0-ra legyőző Kitchee csapatában.

TABELLÁK: Az angol, a spanyol, az olasz, a német és a lengyel bajnokság állása itt - kattints!